Kendisine şaka yapan arkadaşına attığı yumrukla komalık etti

25 Şubat 2022 Cuma

Edirne’de Mehmet Ramiz Nevrekop, şaka yaptığı arkadaşı Özkan Makas’ın attığı 2 yumruk sonrası komalık oldu. Nevrekop, hastanede yaşam mücadelesi verirken, Makas ise tutuklandı.

Olay, 16 Şubat gecesi, Saraçlar Caddesi’nde meydana geldi. Adrianapoli Motosiklet Kulübü Başkanı Mehmet Ramiz Nevrekop, arkadaşıyla birlikte restorana gitti. Sigara içmek için dışarı çıkan Nevrekop, restoranın koruma görevlisi olarak çalışan arkadaşı Özkan Makas ile sohbet etmeye başladı. Sohbet sırasında iddiaya göre, Nevrekop, Makas’a montunun rengiyle ilgili şaka yaptı. Buna sinirlenen Makas, Nevrekop’a 2 kez yumruk attı.

YEDİĞİ YUMRUKLA BİLİNCİ KAPANDI, KALBİ DURDU

Aldığı yumruklarla yere yığılan Nevrekop, hareketsiz kaldı. Bilincini yitiren Nevrekop, çağırılan sağlık ekibince ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülürken yolda kalbi durdu. Doktorun müdahalesiyle kalbi yeniden çalıştırılan Nevrekop, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Yaşam mücadelesi veren Nevrekop’un halen uyutulduğu ve bilincinin kapalı olduğu öğrenildi.

“ÇOK PİŞMANIM, ÇOK ÜZGÜNÜM”

Polis ekiplerinin olaydan sonra gözaltına aldığı Özkan Makas ise ifadesinde, büyük üzüntü yaşadığını belirterek, Mehmet Ramiz Nevrekop ile çok iyi arkadaş olduklarını anlattı. Arkadaşının sağlık durumunun ağır olduğunu ve hastaneye kaldırıldığını polis merkezinde öğrenen Makas’ın zaman zaman gözyaşı dökerek, “Çok pişmanım. Bana gelip, şaka yaptı. Şakanın dozunu artırınca kendisini uyardım ama o şakalaşmayı sürdürünce bir anda sinirlendim ve vurdum. Çok üzgünüm” dediği öğrenildi.

Özkan Makas, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Polis sevgilisiyle gittiği evin balkonundan düştüğü iddia edilen Sedefnur, gözleriyle tepki vermeye başladı

Benzer Haberler