Belediyeye zorla girmeye çalışan şüpheli polis tarafından vuruldu!

25 Şubat 2022 Cuma

İzmir’in Menemen ilçesinde 3 kişi belediye binasına ellerindeki bıçakla zorla girmek istedi. Güvenlik ve polis memuruna saldıran 3 kişiden Ramazan E., polis tarafından baldırından vuruldu.

İzmir’de Menemen Belediyesi önünde meydana gelen olayda, bir dönem belediyede çalışan ve hakkında çok sayıda suç kaydı bulunan saldırganlardan Ramazan E. ve beraberindeki 2 kişi belediyeye girmeye çalıştı. Ramazan E., polis tarafından vurulurken 2 kişi ise gözaltına alındı. Olayla ilgili güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

İddiaya göre, demir korkuluktan atlayarak belediye binasına girmek isteyen Ramazan E., D.E. ve H.E., güvenlik görevlileri ve polisin uyarılarına bıçak çekerek karşılık verdi. Polisin biber gazıyla müdahalesine rağmen saldırıya devam eden ve çeşitli suçlardan sabıka kaydının bulunduğu öne sürülen Ramazan E., polis tarafından baldırından vurularak etkisiz hale getirildi. 2 saldırgan gözaltına alınırken yaralanan Ramazan E. ise olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüphelinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

BELEDİYEDE ÇALIŞIRKEN SUÇ İŞLEYİP CEZAEVİNE GİRMİŞ

Yapılan araştırmada Ramazan E.’nin önceki yıllarda Menemen Belediyesi’nde çalıştığı ve işlediği bir suç nedeniyle cezaevine girdiği belirtildi.

Menemen Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bu akşam mesai bitiminde Belediye binamıza girmek isteyen 3 saldırgan, demir korkuluklardan atlayarak bahçeye girdi. Güvenlik ve polis memurunun uyarısına bıçak çekerek karşılık veren saldırganlardan biri, polisin biber gazı ile müdahalesine rağmen saldırmaya devam etti. Bunun üzerine koruma polisi, daha öncede çeşitli suçlardan sabıkaları bulunan şüpheliyi baldırından tek kurşunla vurarak etkisiz hale getirdi. Ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne kaldırılan şüphelinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi” denildi.

İzmir’de depremzedelerin ev hayali icralık oldu!

Benzer Haberler