Kemal Sunal’ın birçok filminde kullandığı arabası satışa çıktı

Yayın tarihi: 10 Ekim 2023 Salı 9:45 am - Güncelleme: 10 Ekim 2023 Salı 9:45 am

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal‘ın 1984 yılında Almaya turnesinde satın aldığı ve birçok filminde kullandığı otomobili şimdiki sahibi Ahmet Yılmaz tarafından satışa çıkarıldı. Yılmaz, arabasını satın alacak adaylarla ilgili “Değerini bilecek birinin satın almasını isterim” dedi.

Yeşilçam ve Türk sinemasında rol aldığı filmlerle hafızalara kazınan ve 7’den 70’e herkesin tanıdığı Kemal Sunal’ın, 1984 yılında Almanya turnesinde aldığı ve birçok filminde de kullandığı arabası satışa çıkarıldı.

ÖZENLE BAKTIĞI ARACINI SATIYOR

Giresun’da yaşayan Ahmet Yılmaz, 2007 yılında bir arkadaşı vasıtasıyla 200 mark karşılığında satın aldığı Kemal Sunal’ın “Keriz, Sevimli Hırsız, Garip” gibi bir çok filminde de yer alan 34 NZ 427 plakalı 1984 model Mercedes’i bugüne kadar özenle baktıktan sonra satmaya karar verdiğini açıkladı.

“ARABANIN SADECE PARASINI VERENE DEĞİL HATIRASINA DA SAYGI DUYANA VERECEĞİM”

Sunal’dan yadigar olan otomobili yalnızca parasını verene değil, aynı zamanda hatırasına saygı duyan, arabaya gözü gibi bakacak birisi olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“İstanbul’da yaşayan bir arkadaşımın vasıtasıyla 2007 yılında bu arabayı almıştım. Alırken arabanın Kemal Sunal’ın olduğunu bilmiyordum. Öğrendiğimde çok mutlu oldum ve o günden sonra arabaya adeta gözüm gibi baktım. O dönemlerde çok almak isteyen oldu ama asla satmayı düşünmedim. Rahmetlinin anısına sahip çıkmanın ve onun aracını kullanmanın güzel duygularını yaşadım. Ama artık satmaya karar verdim. Sadece arabanın parasını verene vermeyeceğim. Aynı zamanda benim gibi Kemal Sunal’ın maneviyatına saygı da duymalı”

AYŞE SUNAL “HATIRALARINA DAYANAMAM” DİYE ALMAK İSTEMEMİŞ

Daha önce Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal’ın arabayı almak istemediğini de kaydeden Yılmaz, “Merhum Kemal Sunal’ın vefatının ardından davet üzerine arabayla beraber 72. yaş gününde katılmıştım. Kemal Sunal’ın eşi ve yakınları arabaya büyük ilgi göstermişti. Hatta eşi ve kızı çok duygulanmıştı. Burada gazeteciler eşi Gül Sunal’a ’Arabayı satın almak ister misiniz?’ diye sorduklarında gözyaşlarını tutamamıştı ve ’Bu arabayı alırım ama o hatıralarına dayanamam, o yükü kaldıramam’ diyerek almak istemediğini ifade etmişti. Bugün ne düşünürler bilemiyorum ama Kemal Sunal’ın hatırasına artık benden sonra daha iyi bakacak, değerini bilecek birilerinin almasını isterim” dedi.

Yargıtay’dan Kemal Sunal filmleri için emsal karar