Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Karamollaoğlu: RTÜK Başkanı’nın ifadeleri işin çığırından çıktığının en açık göstergesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin çoklu baro düzenlemesini “Millet nereye gidecek, derdine nasıl çözüm arayacak? Artık iktidar yanlısı barolara gün doğacak” diye yorumlarken, Sakarya’da 7 işçinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin de “11 yılda 5 kere patlayan bir fabrika için neden güvenlik tedbirleri artırılmaz. Bu tamamen gafletin, tedbirsizliğin bir işareti” dedi. Karamollaoğlu RTÜK’ün TELE1 TV ve Halk TV’ye verdiği ekran karartma cezasına ilişkin de, “RTÜK Başkanı’nın ifadeleri işin çığırından çıktığının en açık göstergesidir” ifadesini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Partisinin Eğitim Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Avukatlardan 3 dakikalık alkışlı protesto… ‘Susturamadıkları tek kale var o da barolar’

“ADALET BÖYLE BİR ŞEYİ KALDIRAMAZ”

Karamollaoğlu, bugün Meclis Genel Kurulu’nda görüşülecek AKP’nin çoklu baro teklifine ilişkin kutuplaşma uyarısı yaparak, şunları söyledi: “Çoklu baro bu iktidarın gerçekleştirmeye çalıştığı en tehlikeli neticeleri doğuracak; kutuplaşmayı adalet mekanizmasına taşıyacak bir adımdır. Adalet kutuplaşmaya dayanamaz, kutuplaşma ile adalet sağlanmaz. Kutuplaşma öç alma yeridir. Adalet böyle bir şeyi kaldıramaz. Çünkü bundan sonra iktidar yanlısı barolarla, iktidar karşıtı barolar varmış gibi bir hava doğacak. Çoklu baro demek adaletin içerisine tamamen partizanlığın sokulması demektir. Millet nereye gidecek, derdini nasıl çözüm arayacak? Artık iktidar yanlısı barolara gün doğacak.”

Sakarya’da patlama! MÜSİAD Şube Başkanı tutuklandı

“BU PATLAMA KAZA MI İHMAL Mİ?”

Sakarya’da havai fişek fabrikasındaki patlamada 7 işçinin hayatını kaybetmesine değinen Karamollaoğlu, yıllardın burada neden tedbir alınmadığını sorarak, şunları kaydetti: “Öncelikle şu soruyu sormak durumundayız; bu patlama kaza mı ihmal mi? 11 yılda 5 kere patlayan bir fabrika için neden güvenlik tedbirleri artırılmaz. Bu tamamen gafletin, tedbirsizliğin bir işareti… Maden facialarında bunun çok daha ağırını yaşadık. Bu sebeple hiç olmazsa şimdi soruşturmanın titizlikle gerçekleştirilmesini temenni ediyorum.”

TELE1’den çağrı: Aydınlık için bir dakika karartma

EKRAN KARARTAN RTÜK’E TEPKİ

Karamollaoğlu, RTÜK’ün Halk TV ve Tele1’e verdiği 5 günlük yayın durdurma cezasına “İktidarın hoşuna gitmeyen yayın yapan bazı televizyon kanallarının 5 gün süreyle ekran karartmasının nasıl alındığı ve RTÜK Başkanı’nın ifadeleri işin çığırından çıktığının en açık göstergesidir” yorumunda bulundu.

İktidarın sopası RTÜK için flaş hamle

loading...