İstanbul Barosu Atakan’ı tecavüzle tehdit eden Erkan Nakdemir için harekete geçti

27 Şubat 2020 Perşembe

İstanbul Barosu, okuduğu kitaplarla sosyal medyada gündeme gelen Atakan Kayalar hakkında, “En iyi tedavi tecavüz” ifadelerini kullanan, Erkan Nakdemirci hakkında, “istismar”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Atakan için ‘En güzel tedavi’ diyen görevli üniversiteden kovuldu… Savcılıktan ses yok

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Genel Sekreteri Avukat Fırat Çiçek, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, “son günlerde gündeme gelen Atakan Kayalar isimli çocuğa yönelik sosyal medya üzerinden istismar, tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar yapılmaktadır” denildi. Dilekçede Erkan Nakdemirci tarafından yapılan bu paylaşımların çocuk istismarını teşvik edici ve suçu övmeye yönelik olduğu belirtildi. Erkan N. hakkında, “istismar”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından soruşturma başlatılması istendi.

NE OLMUŞTU?

Özyeğin Üniversitesi’nde ulaştırma görevlisi olarak çalışan Erkan Naldemirci adlı kişi, son dönemde sosyal medyada videoları yayınlanan 10 yaşındaki Atakan Kayalar hakkında “En iyi tedavi tecavüzdür” ifadelerini kullanmış ve gözaltına alınmıştı. Nakdemirci, savcılıktaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Özyeğin Üniversitesi de Nakdemirci’nin derhal kovulduğunu söylemişti.

Atakan için ‘En güzel tedavi tecavüz’ diyen Üniversite görevlisi serbest!

Benzer Haberler