İŞKUR Müdürü Aslan’dan skandal açıklama: İnsanlar ihtiyaç sahibi değil, iş seçiyorlar

26 Mart 2021 Cuma

İŞKUR Müdürü Aslan’dan skandal açıklama: İnsanlar ihtiyaç sahibi değil, iş seçiyorlar

Siirt İŞKUR Müdürü Ömer Aslan yaptığı açıklamada, “Birçok evin önünde iki tane lüks araba var. Bu da insanların ihtiyaç sahibi olmadığı gösteriyor. İş imkanları var fakat vatandaşlar iş seçiyor. Kolay iş olmazsa yapmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Siirt İŞKUR Müdürü Ömer Aslan Siirt’in yerel haber sitesi Ne Haber’e yaptığı açıklamada, Siirtlilerin varlıklı olduklarını ve iş beğenmediklerini belirtti.

Siirt’in birçok gelir kaynaklarının olduğunu vurgulayan, “Şehrin büyük bir kısmı fıstık, üzüm, kavun gibi birçok ekonomik gelir kaynağı var. Siirt’te iş var ama işçi bulamıyoruz. İnsanlar rahat işe alışmış. Yıpranma payı olan işlerde çalışacak personel bulmakta zorlanıyoruz. Örneğin tekstil işinde çalışacak işçi bulamıyoruz.” dedi.

‘SİİRTLİLER İŞSİZ AMA İHTİYAÇ SAHİBİ DEĞİL’

Aslan, “Birçok evin önünde iki tane lüks araba var. Bu da insanların ihtiyaç sahibi olmadığı gösteriyor. İş imkanları var fakat vatandaşlar iş seçiyor. Kolay iş olmazsa yapmıyorlar.”

SİİRT, TÜRKİYE’DE EN BAŞARILI 3. İL OLDU

İşsizliğin en yüksek olduğu illerden biri olan Siirt, İŞKUR sıralamasında en başarılı 3 ilden biri oldu.

İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından her yıl uygulanan 14 maddelik performans kriterleri doğrultusunda Siirt, belirlenen hedefleri gerçekleştirmede Türkiye üçüncüsü oldu.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada;

2020 yılı içinde Genel Müdürlüğümüzün belirlediği 8 hedefimizde yüzde yüzün üstünde, 5 hedefimizde de Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak ülke genelinde hedefleri gerçekleştirmede üstün başarı yakalamış bulunmaktayız.

Hedef gerçekleştirme açısından Türkiye genelinde ilk üçe girerek değerli Siirtli işveren ve işçilerimize yüksek kalitede hizmet sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız.” denildi.

Benzer Haberler