iPhone’un ölüsü bile prim yapıyor

26 Mart 2022 Cumartesi

iPhone’un ölüsü bile prim yapıyor

Yapılan araştırmaya göre değerini en az kaybeden akıllı telefon markasının Apple olduğu ortaya çıktı. Görünen o ki iPhone ikinci elde piyasanın gerçek hakimi.

Akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu sıfır telefonlar olduğunda Samsung’un birinci olduğunu zaten biliyoruz. Peki ikinci elde piyasanın lideri kim? Muhtemelen bu konunun cevabı ile ilgili mutlaka bir yorumunuz vardır.

Sizlerin de az çok tahmin edebileceği üzere ikinci el pazarında en çok talep gören markanın Apple olduğu ortaya çıktı. Zaten ülkemizde de telefoncuların raflarına baktığımızda ikinci el iPhone modellerinin ağırlıkta olduğunu görebiliyoruz.

 

iPhone

iPhone modellerinin 2. elde bu kadar güçlü olmasının sebebi ise gayet açık. Piyasa değerinin çabuk düşmemesi. Özellikle de Android modelleriyle kıyaslandığı zaman iPhone modellerinin değer kaybetmediğini söyleyebiliriz.

Bu sebepten ötürü iPhone modellerinin 2. elde hayli güçlü olduğu zaten biliniyor. Şu anda ikinci el pazarına bakıldığında iPhone 6 ve üzeri modellerin hala talep gördüğünü görüyoruz. Yine de 16GB’lık cihazlara artık pek fazla talep olmadığını belirtmemiz gerekiyor. En azından eskiye oranla kullanıcılar artık 64GB ve üzeri cihazlara ilgi gösteriyorlar.

Önümüzdeki süreçte Apple’ın ikinci el piyasasındaki hakimiyetini sürdüreceğini öngörebiliriz. Çünkü sıfır iPhone almak günümüz şartlarında pek de kolay değil. Hal böyle olunca 2. el iPhone modellerine olan talep de artıyor.

Acer X1526AH : İş ve oyun için uygun fiyatlı Projektör

Benzer Haberler