iPhone 11 ailesinin özellikleri, fiyat detayları

4 Eylül 2019 Çarşamba

Apple, 10 Eylül’de gerçekleştireceği özel etkinlik için davetiye gönderimlerine başladı. Firma, bu kez 3 yeni iPhone modelini aynı anda tanıtmayı, aynı anda ön siparişe açmayı ve yine aynı anda satışa sunmayı planlıyor. iPhone 11 , 11 Pro ve 11 Pro Max, Apple’ın önümüzdeki 1 yıllık süreçte yeni akıllı telefonları olarak boy gösterecek.

Eğer sızıntı ve söylenti bilgiler doğru çıkarsa Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i 13 Eylül’de ön siparişe sunacak ve 20 Eylül itibarıyla da telefonlar raflarda olacak. Fiyatlara bakacak olursak, başlangıç fiyatları sırasıyla şöyle: 749, 999 ve 1099 dolar.

Apple, bu 3 yeni modelinde de TSMC tarafından 7nm üretim süreciyle hazırlanan A13 Bionic çipsetinden faydalanılacak. Her iPhone tanıtımında olduğu gibi muhtemelen bu tanıtımda da “En güçlü mobil işlemci bizde” vurgusu yapılacaktır. Bu sene satışa sunulacak iPhone’larda 5G ihtimali düşüktü, ki son sızıntılar da 2020den önce 5G’li iPhone’ların raflarda olmayacağı yönünde. Bir diğer beklenti ise, bu kez USB Type-C portuna geçiş yapılacağı yönündeydi, ki o da olası durmuyor.

Yine cam kaplama ve metal çerçeve gibi tasarım detaylarının yanında daha geliştirilmiş suya ve toza karşı dayanıklılık faktörü beklenirken, ek olarak bu kez suyun altında da dokunmatik ekranın kullanılabilir olacağı konuşuluyor. Ve evet, ön üst kısımda bu sefer de bir çentiğin olması muhtemel.

Bu üç yeni telefon modeliyle ilgili son gelen detaylara bakıldığında, daha önce yayınlanan söylenti detaylarla hemen hemen aynı oldukları görülüyor.

11 ailesiyle buluşmaya az kaldı

Son bilgilere göre iPhone 11’in 6.1 inç değerde ekranı LCD teknolojisine sahip olacak. iPhone11 Pro’da 5.8 inç OLED, iPhone 11 Pro Max’ta da 6.5 inç OLED ekran olacak. Evet, Bir telefonda LCD varken diğer ikisinde OLED tercih ediliyor, ki OLED kullanan modellerde Apple Kalem desteğinin olacağı da söyleniyor.

iPhone11 ile diğer iki modeli ayrıştıran bir diğer önemli özellik ise, iPhone 11’in arka tarafında 2’şer, 11 Pro ve 11 Pro Max’in arka tarafında 3’er kameranın yer alacak olması. 3 numaralı kameranın ultra geniş açılı çekimlere imkân sunacağı bildiriliyor.

Tabii ki üç modelin de depolama alanlarından RAM kapasitelerine, pil detaylarına kadar pek çok farklılıklar söz konusu. 3 telefonda da aynı olması beklenen özelliklerden bir tanesi de çift taraflı kablosuz şarj desteği ve hızlı şarj desteği.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar 2019 Eylül

Benzer Haberler