Instagram kronolojik sıralama özelliği kazanıyor

11 Aralık 2021 Cumartesi

Instagram kronolojik sıralama özelliği kazanıyor

Bu özellik bugüne kadar bazı kullanıcılar tarafından talep edilmişti. Ancak Meta şirketi uzun bir aradan sonra bu özelliği aktif hale getirmeye hazırlanıyor.

Instagram platformu 2016 yılında alınan bir karar ile birlikte algoritma kullanmaya karar verdi. Bu algoritma tamamen kişilerin zevklerine göre düzenlendi. Mesela sürekli olarak ayakkabı paylaşımları yapan hesapları takip ederseniz akış bölümünde ve

Instagram platformu tarafından getirilen yeni özellik ile birlikte algoritmalar bundan sonra çıkış tarihine de önem gösterecek. Yani daha çok dans ile ilgili içerikler izliyorsanız elbette karşınıza dans konusunda ön planda olan içerikler çıkacak. Fakat bu defa kronolojik bir sıralama yapılacak.

kronolojik sıralama

 

Instagram tarafından getirilen bu yeni özellik ile birlikte içeriklerin çıkış tarihi büyük bir önem kazanacak. Size çıkış tarihi yakın olan içerikler daha öncelikli olarak gösterilecek. Böylece eski videolar ve fotoğraflar ile karşılaşma ihtimaliniz daha düşük olacak. Instagram bu özelliği 2022 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Instagram hesap çalma (2021) güncel program

Instagram kronolojik sıralama özelliği Android ve iOS ekosistemlerinde aynı anda yer alacak. Yani bu konuda herhangi bir ayrım düşünülmüyor. Birkaç ay içerisinde akış ve ana sayfanın değişme ihtimali yüksek.

Benzer Haberler