İngiliz medyasından korkutan rapor: Yarım milyon insan ölebilir

27 Şubat 2020 Perşembe

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs hakkında en korkutucu raporu İngiliz medyası açıkladı. Hükümetin raporuna göre, salgın yalnızca Birleşik Krallık’ta yarım milyonu aşkın insanın ölümüne neden olabilir.

Koronavirüs ile ilgili kötü haberler çığ gibi büyüyerek gelmeye devam ediyor. Ölenlerin sayısı hızla artarken salgının yayılma hızı ise korkutucu boyuta ulaştı. Koronavirüs ile ilgili ürkütücü açıklamalar da ardı ardına geliyor. İşte tüm detaylar…

YARIM MİLYON İNSAN ÖLEBİLİR

Ölümcül virüsle ilgili bir dehşete düşüren açıklama ise İngiltere’den geldi. İngiliz medyası, bugüne kadar açıklanmış en korkutucu raporu dünya ile paylaştı. Hükümetin gizli raporuna göre, salgın yalnızca Birleşik Krallık’ta yarım milyonu aşkın insanın ölümüne yol açabilir. En kötü senaryonun yer aldığı raporda, koronavirüs salgınının pandemiye dönüşmesi halinde İngiltere’de virüsün bulaşacağı insan sayısı 50 milyon olarak tahmin ediliyor.

ÇİN’DEN SONRA GÜNEY KORE GELİYOR

Vakaların çığ gibi büyümesinin 500 binden fazla can alabileceğini belirten gizli raporun başlığı, ‘Covid-19 En Kötü Makul Senaryo’ başlığını taşıyor. Koronavirüs vakaları Çin’den sonra en fazla Güney Kore’de tespit edildi. İkinci sırada ise merketlerdeki rafların boş kaldığı İtalya yer alıyor.

Yeni tip koronavirüs görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumları ve yerel basınından derlenen verilere göre, vaka sayıları şu şekilde sıralanıyor:

Güney Kore 1146

Japonya 861

İtalya 323

İran 95

Singapur 91

ABD 57

Tayland 40

Avustralya 23

Bahreyn 23

Malezya 22

Almanya 17

Fransa 17

Vietnam 16

İngiltere 13

BAE 13

Kanada 11

Kuveyt 9

İspanya 6

Irak 6

Hindistan 3

Filipinler 3

Rusya 2

İsrail 2

Umman 2

Avusturya 2

Hırvatistan 1

Cezayir 1

Nepal 1

Sri Lanka 1

Kamboçya 1

Belçika 1

İsveç 1

İsviçre 1

Finlandiya 1

Mısır 1

Lübnan 1

Afganistan 1

Benzer Haberler