İnce’nin istifasından sonra Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum!

8 Şubat 2021 Pazartesi

İnce’nin istifasından sonra Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum!

CHP MYK toplantısında İnce’nin istifasına yönelik açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP, Muharrem İnce 2018’de aday olduğunda nerdeyse şimdi de aynı yerde… Biz önümüze bakacağız… Bizim gündemimiz Türkiye’nin gündemi yani işsizlik, ekonomi ve eğitim” dedi.

Haber Global’in haberine göre; MYK toplantısında bazı kurmayların İnce’nin istifa açıklamasını gündeme getirmesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu “CHP, Muharrem İnce 2018’de aday olduğunda nerdeyse şimdi de aynı yerde… Biz önümüze bakacağız… Bizim gündemimiz Türkiye’nin gündemi yani işsizlik, ekonomi ve eğitim” dedi.

Merdan Yanardağ: Muharrem İnce gibi isimler CHP’den ayrılarak aslında başka bir iş yaptılar

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısında, ”CHP artık bir tabeladan ibaret. Yolumu ayırıyorum” dedi. İnce bu açıklamadan yaklaşık 3 saat sonra e-devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti. CHP eski milletvekili Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İnce, CHP ile yollarını ayırma gerekçelerini sıralayarak, “CHP’den bugün istifa edeceğim. Biraz sonra e-Devlet’ten istifa edeceğim. 42 yıllık bir emek var, gerekçesini de hafta içinde yazılı olarak göndereceğim” dedi.

İnce’nin basın toplantısının ardından e-devlet üzerinden CHP’den istifa ettiği öğrenildi.

‘Muhalefeti bölme’ eleştirileri hakkındaki soruya yanıt veren İnce, “Bizim asla işimiz olmayacak tek bir yer var, o da Cumhur İttifakı. Bölmek için Cumhur İttifakı’nın yanına gitmek lazım” ifadelerini kullandı. Bir sonraki basın toplantısının kurulacak partinin genel merkezinde olacağını söyleyen İnce, “Çok kısa süre içinde 60 ilde örgütleneceğiz” dedi. İnce, ayrıca, seçimlerde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında ikinci tura kim kalırsa onu destekleyeceklerini söyledi.

Muharrem İnce CHP’den istifa etti

Benzer Haberler