İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kadir Topbaş tepkisi: Kurtla yiyip çobanla ağlıyorlar

Yayın tarihi: 26 Şubat 2024 Pazartesi 5:22 pm - Güncelleme: 26 Şubat 2024 Pazartesi 7:03 pm

İBB Başkanı ve CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kadir Topbaş üzerinden kendisine yönelik kullandığı sözlere yanıt verdi. İmamoğlu rakibi Murat Kurum’a da ‘acemi’ diyerek yüklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve İBB adayı Ekrem İmamoğlu Arnavutköy’de halk buluşmasında konuştu. Konuşmasının başında AKP’nin seçim aracının miting alanının yanından yüksek sesli müzikle geçerek sabote etmeye çalışması üzerine İmamoğlu, “Saygı göstermeyi bilmiyorlar ama öğrenecekler” dedi. Konuşmasının devamında yine aynı durumun üzerine sinirlenen İmamoğlu, “Böyle yaparak oy alacağını sanıyor. Benim memleketimin insanı bu yapılanın ahlak dışı olduğunu bilir ve oy vermez. Allah onlara akıl versin” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Geçmişte bu şehrin konuları vardı. Yalanı rantı konuşan bir şehir vardı. Şimdi ne konuşuyoruz? Gençlere üniversite bursu konuşuyoruz. Bu şehir kreşi konuşuyor. Bunların hepsini arttırıyoruz. Tabi onların görmediği hizmetler 6700 gencine üniversite bursu vermiş. Önümüzdeki yıl 100 bin öğrenciye 15 biner lira burs vereceğiz. Milletine saygı duymayan akıl, sadece bir kişi 100 bin dolar burs verdi. Nereden nereye? Onlar bir kişiye biz milletin evlatlarına veriyoruz.

“BU KARDEŞİNİZ YILMAZ YILDIRIR”

Bu şehrin gündeminde olmayan Halk Süt’ü getirdik. Dağıtmaya devam edeceğiz. Milletin parasını millete dağıtmaya devam edeceğiz.  650 bin annenin elinde Anne Kart var. Cumhurbaşkanı bana sormuştu” Sen kimin parasını kime dağıtıyorsun?” Ben de şimdi buradan yine cevap veriyorum. Milletin parasını millete dağıtıyoruz. 100 bin gencimize kültür sanat etkinlikleri için destek vereceğiz. Emeklilere zulüm çektiriyorlar. Emeklilere 10 bin lira pazar desteği dağıtacağız. 10 bin lira ulaşım desteği vereceğiz.  Bunlar gelince yardımları kesecek dediler. Tam 6 katına çıkardık.  Bu genç şehrin gençlerin koşullarını düzeltmeye devam edeceğiz. 10 yıl önce seçimi aldım beni mimlediler. Her işimi engellemeye çalıştılar. İstanbul’un rantını insanımıza dağıtmaya çalışıyorum. Karşılarına duvar gibi dikilince bunlar türlü oyunlarla güya beni yıldırmaya çalışıyorlar. Bu kardeşiniz yılmaz yıldırır.

DAVET POLEMİĞİ

Bir insan bu toplumda geleneğimizde davet etmek makbuldur. İcabet etmek adettir. Vay efendim İmamoğlu’nu kim davet etti? Davetiye bir ateş topu oldu ellerini yakıyor. Ya siz beni nereye davet ettiğinizi sanıyorsunuz? Ben size söyleyeyim bunların aklı gitmiş. Bunlar normal değil. Alla akıl versin hepsine.

KURUM’A: ACEMİ ADAY

Acemi bir aday koymuşlar. Bunlar davet aşağı davet yukarı. Sen önce git bir siteyi daha yapamadın. Maltepe’de insanlara evini teslim edemedin. Tam acemi. Bunlar sadece verilen talimatı yerine getiriyorlar. O ne diyor ‘Buyruğum’ diyor. Onlar ne diyor ‘Tensipleriyle’ diyor. İtfaiye birinin talimatı ile yangına gider mi? Bunların aklı dönmüş, nevri dönmüş. bunlar proje anlatacak durumda değiller. Onun için varsa yoksa polemikler.

Arada sırada gaflarını da duyuyoruz. Ekrem İmamoğlu deprem bölgesine koştu dedi mi Vallahi doğru söyledi. Projelerinin yüzde 87’sini yaptı dedi mi? Zaten iki tane doğru lafı var. O da bunlar. Bu acemi adayın fotoğrafından daha çok başka birinin fotoğrafı var biliyorsunuz değil mi? Bir iki hafta sonra sokak sokak gezip miting yapmaya başlayacak. Her gün illa beni diline dolayacak. İnanın her gece beni rüyasında görüyor. İnsanları  da aldatıyorlar.

ERDOĞAN’A KADİR TOPBAŞ GÖNDERMESİ

Bugün demiş ki benden sonra rahmetli Kadir Topbaş İstanbul’a güzel bir çehre kazandırmış. Ben geldikten sonra kazandıramamışım. Topbaş’a 5 imar dosyasına imza atmadı diye onu metal yorgun diye ilan edip hayatı ona zindan edip mecburen ona görevi bıraktıran siz değil misiniz ya? Allahtan korkun. Bunu söyleyeceksin sonra rahmetli Kadir Topbaş diye anacaksın. Kendi partilileri bile bu söylediklerinden sonra senin yüzünden görevden gitti demiştir. Her şeyi kendi leyhlerine döndürüp ne yazık ki yanlışla yalanla konuları kullanmaya hazır insanlar. Adamcağız üzüntüden bir kaç sene sonra vefat etti. Bak söyleyip kurtla yiyip çobanla ağlayan insanlar.

“ERBAKAN’A YAPMADIĞINI BIRAKMADI”

Rahmet Erbakan’a yapmadığını bırakmadı. Ne demişti? Onu siyasete kazandıran kişiye yaş 70 işi bitmiş demişti. Bugün kendisi 70 yaşına girdi. Ben öyle bir şey demeyeceğim. Doğum gününü tebrik ederim. Allah sağlık versin uzun ömür versin derim. ama vatandaşı tehdit etmeyi bırakacaksın. Bugün milleti oyla tehdit ediyor. “İstanbul’da bize oy vermediniz ben engelledim” diyor. Murat Kurum gelirse işlerde sarkma olmayacak diyor. Açıkça beni engellediğini söylüyor. Bakalım bundan sonra ne yapacaksınız.”

Erdoğan ‘metal yorgunluğu var’ diyerek istifa ettirdiği Kadir Topbaş’ı övdü

İmamoğlu ‘davet’ polemiğiyle gündem olan açılışa katılmadı

Kaynak: TELE1