İmamoğlu’na çağrı yapan damat, İBB protokollerini iptal etti

13 Mayıs 2020 Çarşamba

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, başkanı olduğu T3 Vakfı ile İBB arasındaki protokolün iptal edildiğini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP’de olduğu dönem para aktarıldığı ortaya çıkan T3 Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı ve Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, İBB ile olan protokolleri tek taraflı feshetti.

Bayraktar, yaptığı Twitter paylaşımında “Haksızlık karşısında susarak yalan ve iftiranın tarafında saf tutanlarla yolumuzu ayırdık” diyen Bayraktar, ”Deneyap öğrencilerimiz endişe etmesin Eğitimleri en iyi şartlarda devam edecek. Bir gönüllümüzün dahi alın teri heba olmayacak. #MilliTeknolojiHamlesi hedefimizden asla geri dönmeyeceğiz!” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP’li Veli Ağbaba, AKP dönemindeki İBB’nin T3 Vakfı’na para yardımında bulunduğunu söylemiş, Selçuk Bayraktar da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “protokolleri iptal etmekle” tehdit etmişti. Bayraktar, İmamoğlu’na “Sessizliğini bozmalı” çağrısında bulunmuştu.

Selçuk Bayraktar: İmamoğlu, sessizliğini bozmalı

Tartışmaya AKP’li troll Fatih Tezcan da katılmış, Selçuk Bayraktar’a “sahip çıkmayan”AKP’li vekilleri ifşa etmekle tehdit etmişti.

Latin Amerika’da Kovid-19 salgınının merkez üssü Brezilya

Merkel, milletvekillerinin e-postalarının hacklenmesiyle ilgili Rusya’ya suçladı

Benzer Haberler