Selçuk Bayraktar: İmamoğlu, sessizliğini bozmalı

7 Mayıs 2020 Perşembe

İBB’yi T3 Vakfı ile olan protokolü iptal etme tehdidinde bulunan Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, bu kez de Ekrem İmamoğlu’na “sessizliğini bozma” çağrısında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı da olan Selçuk Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’de olduğu dönem, belediyeden para ve yer tahsis ettiği ortaya çıkınca, belediyeyi T3 Vakfı protokollerini iptal etmekle tehdit etmişti.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına katılan Selçuk Bayraktar, tartışmalara ilişkin konuştu.

“Seçim döneminde böyle kirli bir kampanya başlattılar. Biz hemen mahkemeye verdik. Biz bırakın para almayı biz emek verdik” diyen Bayraktar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sessizliğini bozma çağrısında bulundu.

Bayraktar, vakfın çalışmalarına ilişkin şunları söyledi:

“Gönüllüler gitmişler devletin hastanesinde ücretsiz ekipmanları ile hastaları tedavi etmişler. O sırada hastaneye ilave bölümler yapılmış, orada da hastaları tedavi etmişler. Doktorlar krizde destek vermişler. Vakıf para harcamış bu gönüllüğü oluşturmuş. Sonra diyorsunuz ki siz buradan destek aldınız. Biz emek verdik. T3 Vakfı öğrencilere eğitim veriyor. Bu öğrenciler A, B, C partisinden öğrencilerden değil. Bizim vakıf bursiyelerlerimiz var. Eğitim veriyoruz. Belediyenin yerlerinde. Belediye ile ortak protokolümüz var. Belediyenin yönetimi değiştiğinde siyasi bakmadığımızdan dolayı onlar da devam etmek istediler.”

‘BELEDİYENİN İNTERNET KAFELERİ VAR’ SAVUNMASI

İBB’den yer tahsisi yapıldığı iddiaları ile ilgili olarak ise Bayraktar, “Belediyenin internet kafe olarak kullandığı atıl yerler var. Biz T3 Vakfı olarak kimseden bağış kabul etmedik. Bizim 1 metrekare yer aldığımız tahsis yok,” iddialarında bulundu.

İMAMOĞLU’NA İKİNCİ ÇAĞRI: SESSİZLİK BANA AĞIR GELİYOR

Daha önce protokolleri iptal etmekle tehdit ettiği İmamoğlu’na bir kez daha çağrı yapan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Bir suç varsa madem CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı deniliyor ya, suç varsa İBB ile beraber yapılıyor. Sayın İmamoğlu’na çağrıda bulundum lütfen bu iftiraları tekzip edin. Ya siyaseten söyleyemedi ya da bu iftiralara sessiz kaldı. Sonrasında çok yakın zamanda genç kardeşlerimiz siperlik yaptılar. Onun reklamını yaptı. Bir taraftan bunun pozitif anlamda reklamını yapıyor. Bir taraftan da sessiz kalıyor. Ya gayrisamimi ya da siyaseten pozisyonu itibariyle mecbur bir durumu var. Bizim böyle devam etmemiz mümkün değil. Açıklama gelmezse protokolü feshedilmesi ile ilgili çalışmalar başladık. Ve sessizlik bana ağır geliyor. Kendileri beraber yapıyor bu işi bizimle. AK Parti döneminde ne yapıyorsak CHP ile de aynısını yapıyoruz. Bizim gönüllü öğretmenlerimiz çıkıyorlar ders anlatıyorlar. Bu kadar insanın hakkına girilmesi benim ağırıma gidiyor. Binlerce insan çocuğunu buraya vermiş, aileler zan altında kalıyor ve siz sessiz kalıyorsunuz.”

NE OLMUŞTU?

CHP’li Veli Ağbaba, AKP dönemindeki İBB’nin T3 Vakfı’na para yardımında bulunduğunu söylemiş, Selçuk Bayraktar da İBB Başkanı İmamoğlu’nu “protokolleri iptal etmekle” tehdit etmişti. Tartışmaya AKP’li troll Fatih Tezcan da katılmış, Selçuk Bayraktar’a “sahip çıkmayan”AKP’li vekilleri ifşa etmekle tehdit etmişti.

AKP’li trol Fatih Tezcan AKP’lileri tehdit etti: Tek tek ifşa ederiz

Benzer Haberler