İmamlardan RTÜK’e ‘Güldür Güldür’ çağrısı

15 Mart 2021 Pazartesi

İmamlardan RTÜK’e ‘Güldür Güldür’ çağrısı

Show TV’de yayınlanan ‘Güldür Güldür Show’ isimli eğlence programının son bölümünde yer alan bir skeç imamları rahatsız etti. Türk Diyanet-Sen, skecin ‘dini değerleri ve dini inançları alaya almak’ olduğunu öne sürerek, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu (RTÜK) göreve çağırdı.

‘Güldür Güldür Show’un küpeli ve parmak arası terlik giymiş bir imamın da yer aldığı skeci, imamları rahatsız etti. Konuyla ilgili konuşan Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, skeç için “Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. Milli manevi ve bizi biz yapan değerlerimizi aşağılayan aşağılıkları kınıyor ve dindarlardan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

” ‘Güldür Güldür Show’ programında sözde sanatçının birine imam kostümü giydirilerek kulağında küpesi ayağında parmak arası terlikle, imam görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor” diyen Şanlı, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak RTÜK’ü göreve davet etti, şu ifadeleri kullandı:

“Bir imamın namaz kıldırma esnası haricinde, sarık cüppe giyip dolaşması dahi kanunen yasak. Tüm camia olarak, güya, birkaç kişiyi güldürme adına, bu tür soytarılık gösterileri yapanları, buna göz yuman TV kanallarını şiddetle uyarıyor ve kınıyorum. Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz. Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka değerlerimiz ayaklar altına alınıyor adına da show denilerek kahkaha attırılıyor. Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi TV’de show malzemesi yaparak Türk milletinin dini değerlerini ve dini inançlarını bazı alçak herifler alaya alıyor. RTÜK ise her zamanki gibi uyuyor. RTÜK’ü dini değerlerimize yapılan hakaret karşısında göreve davet ediyoruz.”

 

Benzer Haberler