MİT Başkanlığı’na atanması beklenen İbrahim Kalın’ın konseri iptal edildi

Yayın tarihi: 5 Haziran 2023 Pazartesi 12:34 pm - Güncelleme: 5 Haziran 2023 Pazartesi 12:43 pm

MİT Başkanlığı’na atanması beklenen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın 6 Temmuz’da vereceği konser iptal edildi.

MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanı olmasının ardından göreve geleceği iddia edilen İbrahim Kalın’ın 6 Temmuz’da Kuruçeşme Açıkhava’daki konseri iptal edildi.

‘İrfani Türküler’ ekibinin vereceği konserde saz ve söz ustaları İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray ve Ümit Yılmaz yer alacaktı. TELE1’den Bişar Arslan’a konuşan Yavuz Bingöl’ün menajeri Erden Demir “Konser ertelendi, yeni tarihi bilmiyoruz. Yani iptal edildi diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Konserin sosyal medyada yayınlanan tanıtım afişi şöyleydi:

İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray ve Ümit Yılmaz’dan oluşan İrfani Türküler ekibi, İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nin konuğu olarak AKM’de konser vermişti.

İRFANİ TÜRKÜLER EKİBİ

Sahnede konuşan Kalın, müzikseverler için irfani türkülerden oluşan bir repertuvar hazırladıklarını belirterek “Bizim halk müziği geleneğimizin çok zengin repertuvarı içerisinde irfan türkülerin özel bir yeri var” demişti.

İşte ön plana çıkan isimler! MİT Müsteşarlığı’na İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı’na Hakan Fidan, Merkez Bankası’na Hafize Gaye Erkan

CHP’li belediyeye baltalı saldırı! Makam odasını yerle bir ettiler

Utanç davasında karar çıkmadı

Tarikat liderinin tecavüz ettiği zihinsel engelli kadın canına kıydı

TÜİK enflasyonu sıfırladı!

Lüks araçlı çakarlı konvoy! Menzil Cemaati’nde tarikat liderine yapılan karşılama tepki çekti