Godfather’ın oyuncusu hayatını kaybetti

6 Mayıs 2022 Cuma

Godfather’ın oyuncusu hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü suç temalı film serisi The Godfather’da rol alan Enzo Robutti, 88 yaşında yaşamını yitirdi. Robutti sinema yaşamı boyunca dünyaca ünlü yönetmenler Fellini ve Francis Ford Coppola ile de çalışmıştı.

Dünyaca ünlü yönetmenler Fellini ve Francis Ford Coppola ile çalışan ünlü İtalyan oyuncu Enzo Robutti, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bologna doğumlu ünlü İtalyan karakter oyuncusu Enzo Robutti, 88 yaşında aramızdan ayrıldı.

İtalyan kabaresinin öncülerinden Milano Derby Club’ın yıldızı olan oyuncu aralarında Fellini ve Coppola’nın da olduğu ünlü yönetmenlerle çalışmıştı. Komedyen olarak ün salan Robutti aynı zamanda seslendirme sanatçılığı da yapmıştı.

ENZO ROBUTTİ KİMDİR?

İtalyan oyuncu Enzo Robutti, 24 Ekim 1933’de Bologna’da doğdu. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra sinema ve eğlence dünyasına katılmak için Milano’nun yolunu tuttu. Burada Piccolo Teatro Okulu’na kaydoldu.

İtalyan kabaresinin öncüsü olan Milano Derby Club’da yer aldı ve yıldızlaştı. İtalya’da karakter oyuncusu olarak ün yapan Robutti, Godfather III’te Don Lucchesi karakterini canlandırdı.

 

Deniz Gezmiş’in abisi: Biz artık 6 Mayıslarda yas tutmayı kaldırdık

Benzer Haberler