Gazeteci Melis Alphan’a 6 yıl önce paylaştığı fotoğraf için dava açıldı

13 Ocak 2021 Çarşamba

Gazeteci Melis Alphan’a, 2015 Diyarbakır Nevruz’dan paylaştığı fotoğrafı nedeniyle “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 7,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Alphan, “Oysa o gün bu görüntüler tüm tv kanallarından yayınlanmıştı; devlet oradaydı” diye tepki gösterdi.

Gazeteci Melis Alphan, yaklaşık 6 yıl önce Diyarbakır Nevruz izlerken paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle kasım ayında karakoldan arandı. Bunun üzerine savcılığa ifade veren Alphan, 2015 Diyarbakır Nevruz’undan paylaştığı fotoğraf nedeniyle hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla soruşturma açıldığını duyurdu.

Melis Alphan, soruşturmanın ‘fotoğrafta örgüt bayrağı görüldüğü için’ açıldığını belirtti ve “Oysa o gün bu görüntüler tüm tv kanallarından yayınlanmıştı; devlet oradaydı” diye tepki gösterdi.

ALPHAN: AMAÇ SUSTURMAK

Gazete Duvar’ın haberine göre; Melis Alphan hakkındaki bu soruşturma davaya dönüştü. Gazeteci 7,5 yıl hapis istemiyle İstanbul 32. Ağır Ceza’da yargılanacak.

Hakkında açılan davanın amacının gazetecileri susturmak olduğunu belirten Melis Alphan “Amaç susturmak. Ama benim de ‘Sus’ deyince inadına konuşasım geliyor, huyum kurusun. Hapse dahi atsanız umurumda mı sanıyorsunuz? Sizden korkan sizin gibi olsun” dedi.

Benzer Haberler