GATA’nın gerici başhekim yardımcısı görevden alındı!

Yayın tarihi: 5 Ekim 2020 Pazartesi 1:39 pm - Güncelleme: 5 Ekim 2020 Pazartesi 2:52 pm

15 Temmuz darbe girişiminden sonra statüsü değiştirilen GATA’nınbaşhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer’in çok eşliliği savunan ve Medeni Kanun’un kaldırılmasını isteyen açıklamaları sosyal medyada tepkilere yol açtı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra statüsü değiştirilerek Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı verilen GATA’da başhekim yardımcılığı yapan gerici Ali Edizer görevden alındı. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

GATA’nın gerici başhekim yardımcısından Mesut Yılmaz’a hakaret

NE OLMUŞTU?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Medeni Kanun’u ve tek eşliliği hedef alan paylaşım yaptı. Edizer, gündem olması ardından açıklama yaparak sözlerini savunmuştu.

Son dönemde özellikle Sağlık Bakanlığı’nda Menzil tarikatı mensuplarının kadrolaştığı iddiaları konuşulurken, Ali Edizer’in aynı tarikattan olduğu öne sürülmüştü.

Laiklik düşmanı başhekim yardımcısı Ali Edizer, Erdoğan’ı övdü, CHP’yi hedef gösterdi

 

Edizer’in paylaşımlarında sık Semerkant Dergisi ve Beşir Derneği gibi Menzil Tarikatı bağlantılı kuruluşlar ile @Gizli_Gölge ve @HasemiErol gibi aynı cemaatten hesapların paylaşımlarına yer vermesi de dikkat çekmişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ali Edizer’in paylaşımıyla ilgili olarak Twitter hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü duyurmuştu.

Özel, “Sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA’nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettim. Sayın Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti” açıklamasında bulunmuştu.

Gerici başhekim yardımcısı ameliyata entariyle giremediğine isyan etti