Galaxy Fold 2 artık diklemesine katlanacak

31 Ekim 2019 Perşembe

Samsung, 2019’un başında tanıtmış olduğu katlanabilir telefonu olan Galaxy Fold ’u inceleme için dış basına göndermiş ancak ekran kırılma sorunundan dolayı telefonunu toplatmıştı. 2019 bitmeden satışa sunulacağı söylenen telefon daha çıkmadan yenisi için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Bildiğiniz gibi Samsung’un ilk katlanabilir telefonu enine doğru katlanıyordu. Samsung’un Güney Kore YouTube hesabı üzerinden paylaşılan yeni videoda, 2020’de gelecek olan katlanabilir telefonun dikine katlanacağı açıkça görünüyor.


Geçtiğimiz aylarda bunun için patent alan Samsung, yeni katlanabilir telefonu ile daha kullanışlı bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Android 10 tabanlı One UI 2.0 arayüzü ile gelecek olan telefonda 8 GB RAM ve Exynos 990 yonga setinin alacağı şimdilik gelen bilgiler  arasında yer alıyor.

AirPods Pro ve AirPods 2 karşılaştırması

Katlanabilir telefon furyası maalesef ki yüksek fiyatlarından dolayı ilk etapta beklenen etkiyi yaratamayacak. 1000 doların bile Amerika’da yaşayanlara fazla geldiği bu dönemde 2.000 dolara telefon satmak hiç kolay olmayacak. Türkiye’de güncel kurlar ile 20.000 TL civarına gelecek olan bu telefonların yaygınlaşması için önümüzde daha 4-5 yıl var diyebiliriz.

Benzer Haberler