Formula 1 Türkiye Grand Prix’si iptal mi edilecek?

11 Mayıs 2021 Salı

Formula 1 Türkiye Grand Prix’si iptal mi edilecek?

İngiltere’nin Türkiye’yi “kırmızı liste”ye eklemesi, Şampiyonlar Ligi finalinde olduğu gibi Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinde de planları alt üst etti.

Formula 1 Türkiye Grand Prix’i için iptal kararı gündemde… İngiltere hükümetinin koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler arasına alması ve 10 günlük karantina işlemi uygulanacağını açıklamasının ardından 2021 Türkiye Grand Prix’sinin iptal edildiği iddia edildi.

İspanya basını, 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirileceği açıklanan 2021 Türkiye GP’nin iptal edildiğini ve 2021 sezonunun 22 yarışla yapılacağı açıkladı. Formula 1 yönetiminden şu ana kadar Türkiye organizasyonu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Organizasyonun geleceğine dair yetkililerden herhangi bir resmi açıklama gelmezken, Formula 1’in Türkiye’deki yayıncı kuruluşu S Sport’un haberine göre yarış iptal edildi. İspanyol TV yayıncısı Movistar’ın muhabiri Noemi de Miguel, Türkiye’nin takvimden çıkarıldığını ve Formula 1’in 22 yarışla devam edeceğini takipçileriyle paylaştı.

Benzer Haberler