Flaş iddia: Erdoğan, Soylu’yu uyardı

4 Haziran 2021 Cuma

Gazeteci Deniz Zeyrek katıldığı bir televizyon programında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Soylu’yu Sedat Peker konusunda konuşmaması konusunda uyardığını iddia etti.

Halk TV’de Umut Yertutan, Hakan Çelenk, İpek Özbey, İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek, ‘Perdenin Önü Arkası’da programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker kendisinden ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi’ pazar günü yayınlayacağı videosuna değerlendirmelerde bulunan ve kulis bilgisi paylaşan Deniz Zeyrek şöyle konuştu:

”HAYIR İŞLERİNDE KULLANDIK DİYECEK”

“Biz buradan hep ‘Siz açıklamazsanız Peker açıklayacak’ esprisini yaptık. Ona gidiyor durum. Muhtemelen de çıkıp diyecek ki o siyasetçi, ‘Biz o paraları şöyle bir hayır işinde kullandık. Ben onu kendim almıyordum’ diyecek.

Peker’den art arda flaş açıklamalar: Süleyman Soylu, Veyis Ateş, Yıldırım Demirören, Doğu Perinçek…

”SOYLU’YU UYARMIŞ”

Pazarlık devam ediyor. Biden-Erdoğan görüşmesini Sedat Peker’in açıklamaları mı etkileyecek? Biraz gerçekçi olmak lazım. Nasıl bir sonuç doğuracak ki? Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti.

Muhtemelen de benim AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. Ak Parti’de bu konuşuluyor.”

Benzer Haberler