Fatih Altaylı’nın ‘Teyit ettim istifa edecek’ dediği ismi açıkladılar

Yayın tarihi: 19 Ocak 2022 Çarşamba 4:35 pm - Güncelleme: 19 Ocak 2022 Çarşamba 4:35 pm

Adnan Öksüz ve Ercan Özcan, gazeteci Fatih Altaylı’nın ‘teyit ettim istifa edecek’ diyerek duyurduğu ismi açıkladı. Ercan Özcan “İstifanın dondurulduğu söyleniyor” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı dünkü köşe yazısında “Tepe’deki kaynaklardan teyit ettirdim” diyerek istifa haberini duyurmuştu. Adnan Öksüz ile Ercan Özcan MG TV’de yayınlanan Manşet Masası programında bu ismin Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu olduğunu açıkladı.

“İSTİFANIN DONDURULDUĞU SÖYLENİYOR”

Programda Fatih Altaylı’nın tarifine uyan ve kulislerde konuşulan ismin Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun olduğu belirtildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun göreve atanmadan önce Yeni Şafak gazetesinde Merkez Bankası’na eleştiriler yönelttiğini belirten Ercan Özcan, “Gel sen yap dediler herhalde. Bir önceki Merkez Bankası görevden alındı ve Şahap Kavcıoğlu göreve getirildi. Dolar, Kavcıoğlu’nun göreve geldiğinde 8 liranın altındaydı bugün nerdeyse iki katına geldi. Enflasyon rakamları zaten konuşmaya gerek yok. Her şey aldı başını gitti.” dedi.

Özcan programda Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun istifasını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye verdiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

“Nebati’nin Kavcıoğlu’nun istifasını çekmecesine attığı ve şimdilik istifanın dondurulduğu söyleniyor.”

Erdoğan, Bakan Nureddin ve kardeşi Seyidullah Nebati ile Kavcıoğlu hakkında suç duyurusu!