Programda ‘Genel Başkan varken konuk bağlayan’ Fatih Altaylı’ya sert tepki

9 Ocak 2022 Pazar

Programda ‘Genel Başkan varken konuk bağlayan’ Fatih Altaylı’ya sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk ekranlarında yayınlanan Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın konuğu oldu.  Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin açıklamalar yaparken, programa söz hakkı doğduğunu söyleyip TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun bağlanması tartışmalara neden oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, sosyal medya hesabından Fatih Altaylı ve Habertürk’e tepki gösterdi.

“KORKAKÇA VE ETİK DIŞI”

İde paylaşımında, “30 yıllık gazeteciliğimde ve yayıncılığımda; Bir Genel Başkan yayındayken, cevap hakkı doğdu diye yayına konuk bağlamak kadar saçma sapan, korkakça ve etik dışı bir tavır görmedim, duymadım. Olmadı Fatih Altaylı, olmadı Habertürk TV” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na 250 bin TL’lik dava

Bu paylaşımın ardından Fatih Altaylı, Murat İde’ye yanıt olarak, “Asıl sana olmadı murat İde. Bu kişilerin bağlanmasını Sayın Kılıçdaroğlu istedi. Yaptığın çok ayıp.” dedi.

İde ise Altıylı’ya, “Değil abi değil.. O işler öyle değil.. Sorulunca Kemal bey “Hayır” der mi? Bunu sen de ben de çok iyi bilirken,reji sürecini bilmeyen izleyiciye başka öykü anlatmak da doğru iş değil.. NE OLMADIĞINI biliyorum.. Ortada ayıp yok; ZAMANIN RUHU var. Seversin bu sözü; BU DA GEÇER !” diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu: Saray da bizi dinliyor, o da bağlansın

Benzer Haberler