Faruk Bildirici kamera görüntülerini servis edenlere isyan etti: Üç yerden maaş alan RTÜK Başkanı…

28 Ekim 2019 Pazartesi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Faruk Bildirici, Sabah gazetesinin kurum tarafından kendisine tahsis edilen aracı gazeteci Semra Topçu’nun kullandığı yönündeki iddiasının ardından kamera görüntülerini servis edenlere isyan etti.

Bildirici, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Eleştirilerime karşılık veremeyenlerin yanıtı, hukuk dışı yollara, yalana ve iftiraya başvurmak” sözlerini kaydetti. “Kamera görüntüsünü servis ederek özel hayatıma yasa dışı yollarla müdahale edenlere ilişkin olarak suç duyurusunda bulunacağım. Ve elbette RTÜK’teki yanlışlara karşı çıkmaktan vazgeçmeyeceğim” dedi.

Faruk Bildirici’nin iddialara yanıt verdiği açıklaması şöyle:

“RTÜK Başkanı’nın üç yerde birden görev alması hukuksuz diyorum, basın ve yayın özgürlüğünü savunuyorum; RTÜK’teki yanlışlara itiraz ediyor; bunları kamuoyuna duyuruyorum. Eleştirilerime karşılık veremeyenlerin yanıtı, yine hukuk dışı yollara, yalana ve iftiraya başvurmak. Maalesef düzey bu.

Bu görüntülerin çekildiği yer RTÜK binasının önü. Belli ki, birileri (tahmin etmek zor değil) binanın kamera görüntüsünü vermiş gazeteye. Evet, o gün RTÜK’ten ayrılırken arabaya meslektaşım / hayat arkadaşım ve köpeğimle birlikte bindik. Kimseye araç tahsisi söz konusu değil. Bunu bildikleri için de bu haberi yayınlayanlar, hiçbir hukuk ve etik dışı boyutu bulunmayan bu görüntüleri çarpıtmaktan başka çare bulamamışlar. Keşke bu haberi yaptırıp itibar suikastine girişenler de kamu yararı konusunda benim kadar hassas olsa.

Kamera görüntüsünü servis ederek özel hayatıma yasa dışı yollarla müdahale edenlere ilişkin olarak da suç duyurusunda bulunacağım. Ve elbette RTÜK’teki yanlışlara karşı çıkmaktan vazgeçmeyeceğim. Buyurun böyle devam edin…

Tek üzüntüm, Sabah gazetesindeki bu ısmarlama habere imzasını attırdıkları genç meslektaşımın düştüğü durum…”

 

Benzer Haberler