Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Ali Osman Akat uyuşturucu suçundan tutuklandı

13 Nisan 2022 Çarşamba

Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat ve 6 şirket sahibi, firmaları üzerinden yurtdışından uyuşturucu kaçırdığı iddiasıyla tutuklandı.

Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirilen, Kolombiya-Panama-ABD-Almanya ve son olarak Türkiye’ye gelecek olan, alıcı bölümünde Süleyman Y. yazılı kargo incelemeye alındı. Havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemelerde, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edildi. Yapılan tespit üzerine durum Türk yetkililerle paylaşıldı.

EKİPLER KARGO GÖREVLİSİ KILIĞINA GİRDİ

İstanbul Havalimanı Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde söz konusu uyuşturucu maddelerin kime ait olduğunun belirlenmesi için kontrollü teslimat yapılmasına karar verildi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kargo teslimatının yapılacağı adresleri mercek altına aldı.

Jandarma ekipleri, el konulan uyuşturucu maddelerin yerine aynı renkte kum yerleştirdi. Ekipler kargo görevlisi kılığına girerek paketleri gerçek kargo yetkilileriyle birlikte alıcı adreslerine götürdü. İstanbul Levent’teki lüks bir plazadaki ofise yapılan teslimat sırasında operasyona eşzamanlı olarak start veren jandarma ekipleri, 6 farklı firma yetkilisini gözaltına aldı.

Ali Osman Akat Türk-Amerikan İş Adamları Derneği’nden ihraç edildi

 

Benzer Haberler