Eski belediye başkanının köle satın aldığı ortaya çıktı

28 Ocak 2022 Cuma

Endonezya’da eski Belediye Başkanı Terbit Angin’in evinde 48 köle çalıştırdığı ortaya çıktı. Belediye başkanının, “köleleri” 2 hücrede tuttuğu ve 2 öğün karşılığı palmiye yağı üretiminde çalıştırdığı belirlendi. İddiaya göre başkan, bu kişilere şiddet de uyguluyordu.

Endonezya’da polis, eski Belediye Başkanı Terbit Angin’in evinde yaptığı aramada köle olarak çalıştırılan 48 kişi ve evin arka bahçesinde bu kişilerin tutulduğu 2 hücre buldu. 48 kişinin sabah hücrelerden çalışmak için çıkarıldıkları, 10 saatlik mesainin ardından akşam yine hücrelere kapatıldıkları ortaya çıktı. Günlük sadece iki öğün yemek verilen bu kişilerden bazılarının vücutlarında darp izleri de tespit edildi.

Batı Sumatra bölgesinde palmiye yağı üreticiliği yapan eski belediye başkanı Terbit Angin suçlamaları reddetti, bu kişilerin uyuşturucu bağımlısı olduklarını savundu ve 10 yıl önce inşa ettirdiği bu hücrelerin “tedavi merkezi” olduğunu öne sürdü.

Angin’in eşinin de geçen yıl sosyal medya hesabından bu hücrelerin tedavi merkezi olarak tanıtıldığı bir video paylaştığı öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDI

Endonezya polisi, hücrelerin bulunduğu alanın 2017 yılına kadar tedavi merkezi olduğunu ancak daha sonra iznin iptal edildiğini açıkladı. Hücrelerde tutulanlardan bir kısmının buraya aileleri tarafından gönderildiği ifade edildi. Angin’in gözaltına alındığı bildirildi.

İki yıl önce ‘şükredin’ diyen Seray Sever, elektrik faturasına isyan etti

Benzer Haberler