Erkan Baş: Bizim inadımız 128 milyar dolardan daha büyüktür

13 Nisan 2021 Salı

Erkan Baş: Bizim inadımız 128 milyar dolardan daha büyüktür

Mecliste düzenlediği basın toplantısında konuşan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, “128 milyar doları inatla soracağız ve her bir kuruşun hesabını bu iktidar verecek.” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, konuştu.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bugünlerde 200’ün üzerinde kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Yeni vaka sayılarında rekor kırıldığını, iktidarın tam kapanma beklentisine “Para yok.” diye karşılık verdiğini belirten, “Tam kapanma isteyince para yok ama ekonomi uçuşta.” ifadesini kullandı.

İktidar ve onun yanındaki azınlık için ekonominin tıkırında olduğunu söyleyen Baş, “Üretmeyen bir ekonomi yarattılar. İhracatımız, ithalatımızın hep gerisinde. Plan diye sundukları hiçbir şey hayata geçmedi, tutmadı.” diye konuştu.

“HER BİR KURUŞUN HESABINI VERECEKLER”

İktidar ile halkın aynı gemide olmadığını belirten Baş, “Onların gemileri yürüyor ama halk batıyor.” görüşünü savundu.

Merkez Bankasının rezervindeki 128 milyar dolarla ilgili tartışmalara da değinen Baş, şunları söyledi:

“En önemlisi: Ey iktidar sahipleri… Siz hiç mi aile terbiyesi almadınız? Sizde hiç utanma sıkılma yok mu? 128 milyar nasıl bir para biliyor musunuz? Aşı sorunumuzu, kimsenin zarar görmeyeceği bir kapanmanın sağlanmasını, işsizlik sorunumuzu çözecek bir rakamdan bahsediyoruz! 128 milyar yoksulluğu ortadan kaldırırdı. 128 milyar intiharları durdururdu 128 milyar binlerce sığınma evi, ekonomik ve psikolojik destek ile on binlerce şiddet mağduru kadının hayatını kurtarırdı. 128 milyar üniversitelerin bilim üretmesini sağlardı, öğrenciye burs olurdu. Ama bilin ki, bizim inadımız 128 milyardan bile daha büyüktür. İnatla soracağız! Her bir kuruşun hesabını bir bir bu iktidardan soracağız.”

Benzer Haberler