Erdoğan: 1 Mart’tan itibaren 8 ve 12.’nci sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyoruz

23 Şubat 2021 Salı

Erdoğan: 1 Mart’tan itibaren 8 ve 12.’nci sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En kısa zamanda öğretmenler ile öğrencilerimizi buluşturmak için yoğun gayret sarf ediyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI DAHA YAPACAĞIZ

Son 18 yılda hazırladığımız bütçelerde aslan payını Milli Eğitim’e ayırdık. 2021’de oran 147 milyar liraya yükseldi.18 yıl önce resmi – özel dahil okul ve kurum sayımız 50 bin 872 iken bugün bu sayı 87 bin 640’a çıktı. Kadro tahsislerinde en büyük payı eğitim ve öğretime ayırıyoruz. 693 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdik. Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yine bu dönemde EBA TV ve internetle uzaktan eğitimi başarıyla yürüttük. 12 bin 500 saat yayın yaptık. EBA canlı dersleri devreye aldık. Günlük 3 milyon canlı ders kapasitesini yakaladık. Bu platform 2020’de dünyada en fazla ziyaret edilen internet sitesi olmuştur. 657 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık. Vaka ve hasta sayılarının azalmasına bağlı olarak peyderpey okullarımızda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz. Köy okullarında 15 Şubat’ta başladık. 1 Mart’tan itibaren 8 ve 12.’nci sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Vaka ve hasta sayısının azalmasıyla önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Sizlerden temizlik – maske – mesafe kurallarına riayet etmenizi istiyorum.

Benzer Haberler