Endonezya’da bulundu: Mutant balık ‘insan yüzüyle’ doğmuş!

23 Şubat 2021 Salı

Endonezya’da Abdullah Nuren isimli balıkçı, annesinin karnından çıkan ‘insan yüzlü yavru köpek balığının’ görüntülerini paylaştı. Nuren, mutasyon geçirmiş olan yavru köpek balığının kendisine şans getireceğine inandığını söyledi.

Sputnik’in Daily Mail’den aktardığı habere göre, balıkçı Abdullah Nuren Endonezya’daki Rote Ndao adasında ava çıktığı sırada ‘insan yüzlü bir yavru köpek balığına’ rastladı.

Annesinin üç yavruya hamile olduğunu ve bu yavrulardan birinin farklı bir özelliği olduğunu ilk başta fark etmediğini söyleyen Nuren, mutasyonlu yavrunun burnunun altında iki büyük gözü olduğunu fark edince şoka uğradığını ifade etti.

Olaya ilişkin konuşan Nuren, “Başlangıçta ağıma yakalanmış bir anne köpekbalığı buldum. Ertesi gün anne köpek balığının karnını yardım ve midesinden üç yavru çıktı. İkisi annesi gibi sıradan köpek balıklarıydı ancak bu yavru, insan yüzünü andırıyordu. Sonrasında balığın mutasyona uğradığını anladım. Bu balığın bana şans getireceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Olayı bir video ile paylaşan Nuren’in yavru köpek balığını bir karton kutuya yerleştirip kayda aldığı görülüyor.

Benzer Haberler