Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Anıtkabir defteri yanıtı

5 Nisan 2019 Cuma

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Anıtkabir defteri yanıtı

İBB’nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’a yanıt verdi. İmamoğlu, “Defteri kaldırdılarsa yine gideriz yine yazarız.” dedi.

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milli Savunma Bakanlığı o defteri çekti aldı’ sözüne yanıt veren Ekrem İmamoğlu, “Defteri kaldırdılarsa yine gideriz yine yazarız.” dedi. İmamoğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

Ekrem İmamoğlu’nun imzaladığı defter kaldırıldı

“İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde: Matematik üzerinden konuşuyorum. Ortada bir sayım var, bunu ele almak lazım. Sayımla ilgili bir derdimiz yok. Çifte standart olunca, hukuksal uygulama diyemezsiniz. İster sağdan sola, ister soldan sağa saysınlar inanın bir şey değişmeyecek. Başka şeylere de girişim yapıyorlar. Bazı ilçelere bazı başvurular yapmışlar. Kaybetmek bu kadar zor mu allah aşkına ya? Teslim etmeyi bilin ya allah aşkına. Ak Parti’ye gönül vermiş dostlarımız beni tebrik ediyor. Bence en çok onları üzüyorlar. Bu kadar net yanlış yapıyorlar. Nereye kadar?

Seçimi kaybettiklerini biliyorlar, biz de kazandığımızı biliyoruz. Ama bunu anlamak, kavramak ve kabul etmek istemiyorlar. Ben söyleyeyim, bu seçimde başarısızlığın sebebini araştırsalar, neyi eksik yaptık deseler hem kendilerine hem memlekete fayda verirler. Bunu yapsınlar. Kim nerede yanlış yaptı, hangi sözler yanlıştı gibi araştırmalar yapsalar AK Partili hemşehrilerime fayda verirler.

-Benim sosyal medya hesaplarımı takip edebilirler, en doğru gelişmeleri biz oradan net (aktarıyoruz). Hesap bellidir. Toplumu doğru bilgilendirme konusunda özel bir çabamız var, burada yanlış yapmayacağız.”

Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na ‘bütçe’ tehdidi

Son Dakika: İşte İstanbul’da son durum: Ekrem İmamoğlu farkı açıyor

Benzer Haberler