Ekrem İmamoğlu: 2019’da kapadığımız kötü zihniyeti 31 Mart’ta tarihe gömeceğiz

Yayın tarihi: 24 Mart 2024 Pazar 5:13 pm - Güncelleme: 24 Mart 2024 Pazar 10:24 pm

Haber: Ceren Ural

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü Halk Buluşmasında konuştu. Ekrem İmamoğlu “Biz kötü zihniyeti 2019’da o devri kapattık. Şimdi 31 Mart’ta tarihe gömeceğiz tarihe gömeceğiz. Bizim yaptığımızı onlar yapamazdı yapmadı zaten.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 2014-2019 yılları arasında belediye başkanlığını yaptığı Beylikdüzü’nde halk buluşmasında konuştu. Yaşam Vadisi’nin 19 Mayıs 2017’de yeni bir demokratik zihniyet adımı için açıldığı söyleyen İmamoğlu “Burayı ve İstanbul’un 21 noktasını daha yenilerini o rantçıların elinden kurtardık. Asıl sahibine yani size vatandaşa teslim ettik. Etmeye devam edeceğiz.” dedi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun metro karnesi…

 Ekrem İmamoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

İstanbul dere yataklarını imara açan yeşil alanlarını ranta dönüştürmek için fırsat kollayan bir anlayıştan çok çekti. 2017 yılında burayı açarken hep birlikte aslında bu gidişe dur dediğimiz tarihti. 19 Mayıs 2017. Bu tarihi unutmayın. zihniyet devriminin başladığı tarihtir. İstanbul’un dere yatakları ormanları vadileri İstanbullulara aittir artık.

“İSTANBUL’UN MALI KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKİLEMEZ”

Hepsini geri alacak başkasının olmadı olmayacak. Biz dedik ki İstanbul’un malı kimseye peşkeş çekilemez. Bu mal İstanbul’un her alanı bu şehrin insanına aittir. Halka ait olanı halka vermenin en doğru en güzel örneği yaşam vadisi olmuştur. Onun için benim hayatımın en değerli somut kavramlarından birisidir. Aktif ve kaliteli yeşil alan kavramının ete kemiğe büründüğü isimdir yaşam vadisi.

Mansur Yavaş’tan canlı yayında ‘Ekrem İmamoğlu ile rekabet’ sorusuna yanıt

DEVAM EDECEĞİZ

Burayı ve İstanbul’un 21 noktasını daha yenilerini o rantçıların elinden kurtardık. Asıl sahibine yani size vatandaşa teslim ettik. Etmeye devam edeceğiz.

“2019’DA DEVRİ KAPADIK 31 MART’TA TARİHE GÖMECEĞİZ”

Sizden aldığımız güçle İstanbul’un dört bir yanına bu vadileri yaptık ve yapmaya devam ediyorum. İstanbul’un her yerini yaşam vadileri ve kent ormanlarıyla misli misli büyüttük büyüteceğiz. Başka bir dönem yaşıyoruz. Biz kötü zihniyeti 2019’da o devri kapattık. Şimdi 31 Mart’ta tarihe gömeceğiz tarihe gömeceğiz. Bizim yaptığımızı onlar yapamazdı yapmadı zaten. Onlar israfçı onlar rantçı, biz ise icraatçıyız, biz halkçıyız. Onlar kendileri bile itiraf ettiler. Onlar ihanetçiyiz demediler mi? Onların ruhunda ihanet bizim ruhumuzda merhamet var merhamet. Bu şehrin israfçılara ve rantçılara kaybedecek bir saniyesi bile yok.

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘cumhurbaşkanlığı adaylığı’ sorusuna yanıt

“BU ŞEHRİN İHANETE UĞRAMASINA ASLA İZİN VERMEYCEKSİNİZ”

Bu şehrin bir daha ihanete uğramasına zaten bu şehrin insanları güzel insanları sizler asla izin vermeyeceksiniz. 31 Mart’ta onları böyle uğurlayacaksınız. İşte 2017 yılında hep birlikte açtığımız o vadiyle birlikte yaptığımız tercih bilinçli tercihti. Çünkü 19 Mayıs bizim için farklı bir tarihtir. 19 Mayıs bir milletin kaderini kendi elleriyle belirleme iradesinin simgesindir. 19 Mayıs deyince hepimizin içi kıpır kıpır olmaz mı? Özgürlük ve cumhuriyet yolunda Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletçe attığımız o ilk adımın o güçlü adımın tarihi aklımıza gelmez mi. İşte o gündür o gün. Beylikdüzü Yaşam Vadisi o iradeye sahip çıkma ve yaşatma hedefiyle açılmıştır. Sizler o ruhla o inançla yine insanlarımızın belki de var olması adına ayakta kalması adına direnci adına en çok değer verdiği demokrasi ruhuna ihanet edildiği akşam yine hep birlikte buradaydık öyle değil mi. İstanbulluların demokratik tercihini yok sayan kendisini milletin üstüne okuyan bir anlayışa karşı burada omuz omuzaydık el eleydik.

 

İnşallah 31 Mart’tan sonra İstanbul’a hizmet yolunda hep birlikte daha güçlü daha hızlı bir koşuya başlayacağız. Seçimi kazanmak için yapmamız gerekenleri. Sizlere hatırlatacak değilim. Bunları en iyi bilen Beylikdüzülüler. Beylikdüzü kazanmayı bilir öyle değil mi? Demokrasiye kazandırmayı alıştı öyle değil mi? Bu gün bir kez daha söylüyorum kazanmayı çok  iyi bilirsiniz. Bir kez daha bağrınıza bastınız. Bir kez daha o güzel yüreklerinizi bize hissettirdiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ