Ehliyetini yenilemek isterken hayatının şokunu yaşadı

26 Nisan 2021 Pazartesi

Amerika Birleşik Develetleri’nde yaşayan Caron McBride isimli bir kadın 21 yıl önce kiraladığı VHS tip kaseti iade etmeyi unuttuğu için hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrendi. Söz konusu gerçek, McBride’ın ehliyet değişimi başvurusu sırasında ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinde yaşayan Caron McBride, 1999 yılında ‘Sabrina the Teenage Witch’ adlı filmin VHS tipi kasetini kiraladı ve iade etmeyi unuttu. McBride, 21 yıl aradan sonra ehliyetini yenilemek istediği sırada hayatının şokunu yaşadı.

“KALP KRİZİ GEÇİRİYORDUM”

McBride, ehliyet değişimine yönelik online üzerinden başvuruda bulunduğu sırada, e-mail ile gelen mesajda hakkında arama kararı çıkarıldığını öğrendi. Yerel medyaya konuşan McBride, “Cleveland Bölge Savcılığı’ndan arandığımda hakkımda arama kararı olduğunu öğrendim. Kalp krizi geçiriyordum” dedi.

ABD medyası, kasetin kiralandığı işletmenin uzun yıllar önce kapandığını ancak Cleveland Bölge Savcılığı’nın isterse dava açabileceğini duyurdu. McBride ise bir kaset için kimseyi dolandırmak istemediğini, suçsuz olduğunu dile getirdi.

“VHS KASETİNDEN ARANAN BİR SUÇLUYUM”

McBride, 20 yıl önce 2 çocuğu olan başka birisiyle birlikte olduğunu ve çocukları adına bu kaseti kiralamış olabileceğini ifade etti. “O dönemde bir adamla yaşamıştım, bu 20 yılı aşkın bir süre önceydi. 8, 10 yaşında iki çocuğu vardı. Sanırım gidip aldı ve geri vermedi.” diyen McBride “Hayatım boyunca o filmi hiç izlemedim, bana göre de değil. Şimdi de bir VHS kasetinden aranan bir suçluyum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler