Demirören, Kanal 7 ve NTV’de koronavirüs alarmı: Testleri pozitif çıktı

4 Mayıs 2020 Pazartesi

Dünyayı etkisini altına alan Kovid 19 medya kuruluşlarında da etkisini gösteriyor. Demirören, Kanal 7 medya grupları ve NTV de salgından nasibini aldı.

Kovid 19 salgını bu süreçte mesaiye devam eden medya çalışanlarını da vurdu. Her türlü tedbiri alma imkanına sahip olmalarına rağmen Demirören, Kanal 7 medya grupları ve NTV’de haberciler Kovid 19’a yakalandı.

DİSK’ten Demirören’e uyarı: Teker teker teşhir edeceğiz

Demirören Medya Grubu yönetimi, çalışanlarına bir bilgilendirme maili gönderdi. Buna göre gruba ulaştırma firması aracılığıyla hizmet veren 2 şoförün koronavirüs testinin pozitif çıktığı, 57 şoför ve 10 destek çalışanı olmak üzere 67 kişinin ise 14 günlük ev izolasyonuna alındığı belirtildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, karantinaya alınan çalışanların test işlemleri devam ederken, araçlarla 1 hafta içinde seyahat eden 34 kişiye ulaşıldı ve bunlardan 32’si test yaptırdı. Test yaptıran bu kişilerden 27’sinin sonucu negatif çıktı. Ancak 5’inin test sonucunun hâlâ belli olmadığı ve 2’sinin ise hiç test yaptırmadığı ifade edildi.

BİNAYA GİRİŞLERİ YASAKLANMIŞTI

Demirören Medya Grubu’nun haber kanalı CNN TÜRK’ün yönetimi daha önce Kovid 19’dan korunmak bahanesiyle haber merkezinde çalışan 7 muhabir ve 9 kameramanın binaya girişlerini yasaklamıştı. Otoparkta kurulan konteynerde çalışmaya zorlamıştı. Bunu kabul etmeyen 3 muhabiri de işten çıkarmıştı.

Kanal 7 Medya Grubu’nda ise Kovid 19 salgınının kontrolden çıktığı belirtildi. Son olarak Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahit Akman ve eşinin kovid-19 testi pozitif çıktı. Hastanede bir süre tedavi gördükten sonra evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

NtTV haber kanalında ise bugüne kadar 3 çalışan Kovid 19’a yakalandı.

Benzer Haberler