Davutoğlu’na yakın Kemal Öztürk’ten gazetecileri işten çıkaran Sputnik’e: Yasal yollara başvuracağım

21 Temmuz 2019 Pazar

Kemal Öztürk, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yayına çıkarılmasının ardından Sputnik’te gazetecilerin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Kemal Öztürk, bundan sonra Sputnik’in kendi tweetlerini kaynak göstererek haber yapması durumunda da yasal yollara başvuracağını açıkladı.

 

Yeni Şafak gazetesi eski yazarı, Anadolu Ajansı (AA) Eski Genel Müdürüde olan Kemal Öztürk, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile biliniyor.

Kemal Öztürk, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları söyleşinin ardından, gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin programlarına son veren Radyo Sputnik, sabahları yayınlanan Seyr-i Sabah programını sunan gazeteci Zafer Arapkirli ile de yollarını ayırmasıne sert tepki gösterdi.

Davutoğlu yayını sonrası işine son verilen Yavuz Oğhan’dan ilk açıklama

Kemal Öztürk, Sputnik’in artık yazılarından, tivitlerinden ve tv yorunlarından alıntı yapmasına izin vermeyeceğini aksi takdirde yasal yollara başvuracağını açıkladı.

Kemal Öztürk’ün sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Eski Başbakan Sn @Ahmet_Davutoglu karşı tutumu, gazetecileri işten çıkarması ve yayın politikası nedeniyle @sputnik_TR kınıyorum.

Daha önce yaptığı gibi yazılarımdan, tivitlerimden ve tv yorumlarımdan alıntı yapmasına artık izin vermiyorum.

Aksi takdirde yasal yollara başvuracağım”

Benzer Haberler