ABD Başkanı Trump ve eşi koronavirüse yakalandı

2 Ekim 2020 Cuma

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi koronavirüse yakalandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından kendisi ve eşinin Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Trump, sosyal medya hesabından danışmanı Hope Hicks’in koronavirüse yakalandığını, kendini karantinaya alacağını duyurmuştu.

Gelişmenin ardından Beyaz Saray, Trump’ın doktoru Sean Conley’nin söz konusu testlerle ilgili resmi açıklaması paylaştı.

Koronavirüse yakalanan Trump hakkında Beyaz Saray’dan önemli açıklama

Açıklamada, Trump ile eşinin son yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisine yer verilirken, “Şu anda hem Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar” ifadeleri kullanıldı.

ERDOĞAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 testi pozitif çıkan ABD Başkanı Trump ile eşine geçmiş olsun dileklerini iletti.

NE OLMUŞTU?

Trump, danışmanı Hope Hicks’in koronavirüse yakalandığını, kendini karantinaya alacağını duyurmuştu. Hicks’in “kısa bir mola bile almadan çok fazla çalıştığını” vurgulayan Trump, danışmanının Covid-19’a yakalanmasını “korkunç” olarak nitelemişti.

Trump, mesajında, “Ben ve eşim, test sonuçlarımız için bekliyoruz. Aynı zamanda karantina sürecimize de başlayacağız” ifadelerine yer vermişti.

OHİO ZİYARETİNDE TRUMP İLE AYNI UÇAKTAYDI

Amerikan basınının, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberlerde, Hicks’in perşembe günü yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtilmişti. Hicks’in, Trump’ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu bildirilmişti.

Trump, Fox televizyonunda katıldığı Sean Hannity’nin programında, basında Hicks’in Covid-19’a yakalandığına yönelik çıkan haberleri doğrulamıştı.

Kendisinin ve eşi Melania Trump’ın Hicks ile yakın temas halinde olduğunu belirten Trump, “Hope her zaman maske takıyordu ama testi pozitif çıktı. Az önce test yaptırdım, Melania da yaptırdı. Karantinaya girip girmeyeceğimizi ya da virüse yakalanıp yakalanmadığımızı bilmiyorum. Ne olacağını göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler