Courtois’dan FIFA ve UEFA’ya tepki: Robot değiliz

11 Ekim 2021 Pazartesi

Courtois’dan FIFA ve UEFA’ya tepki: Robot değiliz

Real Madrid’in Belçikalı milli kalecisi Thibaut Courtois, UEFA ve FIFA‘yı daha fazla gelir için futbolcuların sağlığını riske etmekle suçladı.

Real Madrid’in Belçikalı milli kalecisi Thibaut Courtois, İtalya’nın Milano kentindeki UEFA Uluslar Ligi üçüncülük maçında İtalya’nın Belçika’yı 2-1 yendiği maç sonrası basına yaptığı açıklamada sert eleştirilerde bulundu.

“UEFA Uluslar Ligi maçları tamamen para odaklı. Dürüst olmamız gerekiyor. Bu maçları oynuyoruz çünkü UEFA için ekstra para demek” diyen Courtois, “Takımlarda çok oyuncu değişikliği oluyor. Çok fazla maç yapıyoruz. Haziran ayında tekrar Uluslar Ligi var. Niye? Gelecek yıl Kasım’da Dünya Kupası var. Sakatlık yaşayacağız. Futbolcuları artık hiç kimse önemsemiyor. Sadece 2 hafta iznimiz var. Bu 12 ay boyuncu üst düzey oynamak için yeterli değil. Hiçbir şey söylemezsek aynı kalacak” ifadelerini kullandı.

“CEPLERİNE GİRECEK PARAYI DÜŞÜNÜYORLAR”

Avrupa’da 12 kulübünün Avrupa Süper Ligi kurma girişimi ve yeni organize edilen UEFA Konferans Ligi’ne değinen Belçikalı file bekçisi, “Süper Lig’e karşı çıkıyorlar. Konferans Ligi çıktı. Futbolcuları değil, ceplerine girecek parayı düşünüyorlar. Futbolcuların sessiz kalması yanlış olur” ifadelerini kullandı.

“ROBOT DEĞİLİZ”

Eleştirilerini sürdüren Courtois, “Şimdi FIFA Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Şampiyonası’nı birer yıl arayla düzenlemek istiyorlar. Biz ne zaman dinleneceğiz? Hiçbir zaman. Üst düzey oyuncular devamlı sakatlık yaşayacak. Robot değiliz. Daha fazla maç demek daha az dinlenmek demek. Hiç kimse bizi düşünmüyor” değerlendirmesinde bulundu.

UEFA Uluslar Ligi’nde şampiyon Fransa

Benzer Haberler