Çöp konteynerinde 16 parça halde bulunan ceset dehşetinde 1 gözaltı!

Yayın tarihi: 28 Mayıs 2024 Salı 10:56 am - Güncelleme: 28 Mayıs 2024 Salı 10:56 am

İstanbul Pendik’te çöp konteynerinde 16 parçaya ayrılmış olarak cesedi bulunan 79 yaşındaki Nihat Salih ile ilgili yürütülen soruşturmada 1 kişi gözaltına alındı. 8 çocuk babası Salih’in evinin de olay bölgesine yakın olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Pendik’te meydana gelen olayda, çöp atmak için konteynere yaklaşan bir vatandaş, parçalanmış cesedi gördü. Polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmada, cesedin 16 parçaya ayrıldığı belirlendi.

İstanbul Pendik’teki konteynerlerde 16 parça halde bulunan cesette korkunç detay!

4 KONTEYNERE ATILMIŞ

Yapılan çalışmaların sonunda parçalanmış cesedin mahalledeki 4 ayrı konteyner içinde olduğunu belirledi.

Cesedin de 79 yaşındaki Nihat Salih adında bir kişiye ait olduğu öğrenildi. İncelemelerin tamamlanmasının ardından Nihat Salih’in cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

AYNI MAHALLEDE OTURUYOR

Cesedi bulunan kişinin Nihat Salih adındaki kişiye ait olduğunun belirlenmesinin ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışmayı derinleştirdi. Yapılan incelemede öldürülen kişinin tüm kimlik bilgileri ortaya çıkarıldı.

Elde edilen bilgilere göre, öldürülen Salih’in 8 çocuk babası olduğu ve cansız bedeninin bulunduğu mahallede oturduğu ortaya çıktı.

KAMERALAR İNCELENİYOR

Nihat Salih’in kendi evinde mi yoksa başka yerde mi öldürülüp öldürülmediğinin tespit edilmesi için çalışmalar sürdürülürken, bir yandan güvenlik kamera kayıtlarına da bakılmaya başlandı.

Yapılan incelemede bir kişinin beyaz bir kova ile gelip çöp konteynerine bir şeyler attığı belirlendi.

1 GÖZALTI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda beyaz bir kova ile gelip çöp konteynerine bir şeyler atan ve ardından kovayı yeşillik alana atan kişinin B.D. adlı kişi olduğu belirlendi.

Savcılığın talimatı üzerine B.D. gözaltına alındı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmaya devam ediliyor.

 

Kaynak: TELE1