İstanbul Pendik’teki konteynerlerde 16 parça halde bulunan cesette korkunç detay!

Yayın tarihi: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 2:17 pm - Güncelleme: 27 Mayıs 2024 Pazartesi 6:40 pm

Pendik’te iki ayrı çöp konteynerinde 16 parçaya bölünmüş ve kafa derisi yüzülmüş erkek cesedi bulundu.

Pendik’te meydana gelen olayda, sabah saatlerinde çöp atmaya giden bir vatandaş çöp konteynerinde parçalanmış ceset olduğunu gördü. Durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde geniş çaplı inceleme başlatan polis ekipleri, cesedin Nihat Salih. isimli bir erkeğe ait olduğunu ve parçalara ayrıldıktan sonra çöp konteynerlerine atıldığını belirledi.

Vakumlu bir bölmeye konuldu! Ceset ‘canlandırılmak üzere’ donduruldu

16 PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ

Konteynerlerde yapılan incelemeler sonucunda, cesedin kafası ve diğer vücut parçaları toplandı. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ön otopsi ve inceleme çalışmalarında, kafa derisinin yüzüldüğü ve her iki bacağının bedenden kesildiği, ayrıca diz ve ayak bileğinde de kesiler olduğu tespit edildi. Bulunan parçalardan bir bacakta platin olduğu ve cesedin 16 parçaya bölündüğü belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, konuyla ilgili çalışmaları sürüyor.

“PARÇA PARÇA ARIYORLAR”

Salih Burma isimli bir vatandaş, “Bilmiyoruz tam olarak ne olduğunu. Markete gidiyordum, baktık kapıda polisler var, siviller var, ceset olduğunu söylediler. İki sokak arkada parçalanmış cesetleri çöpün içinde olduğunu söylüyor arkadaşlar. Şu anda onların incelemesini yapıyorlar” dedi. Cahit Atam isimli bir vatandaş ise, “Ceset atmışlar aşağıya, polisler geldi. Parçalanmışlar, atmışlar buraya. Şu anda parça parça arıyorlar, çöpleri arıyorlar” diye konuştu.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Bu arada cesedin 79 yaşındaki Nihat Salih isimli kişiye ait olduğu tespit edildi. Öte yandan, haberi alarak olay yerine gelen kızı gözyaşlarına boğuldu.

 

Kaynak: İHA