Clubhouse gerçek zamanlı altyazı özelliğini sunuyor

21 Kasım 2021 Pazar

Clubhouse gerçek zamanlı altyazı özelliğini sunuyor

Clubhouse bu hafta, iOS’ta canlı altyazı desteği ekleyerek önemli bir boşluk doldurdu. Bu, Twitter Spaces’ın zaten sunduğu bir özellik ve uygulamayı sağır veya işitme güçlüğü çekenler için erişilebilir kılacak.

TechCrunch’a yaptığı açıklamada şirket, özelliğin lansman sırasında İngilizce, Kantonca, Fransızca, Almanca, Japonca, Korece, Mandarin ve Rusça dahil olmak üzere 13 dili desteklediğini söyledi. Ancak, kaynağın da belirttiği gibi, bazı kullanıcılar bu özelliğin bazen bir dili düzgün tanımadığını ve anlaşılmaz altyazılara yol açtığını keşfetti. Ayrıca Clubhouse’un Android’de ne zaman kapalı altyazıyı kullanıma sunacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

canlı altyazı

 

Clubhouse, bünyesine son haftalarda birçok kullanışlı özellik ekledi. Daha dikkate değer eklemelerden biri, arkadaşlarınızı özel bir ses odasına hızlı bir şekilde davet etmek için kullanabileceğiniz bir araç olan Wave idi. Ayrıca yakın zamanda umumi odaların 30 saniyelik ön izlemelerini paylaşmayı da mümkün kıldı. Şirket, Twitter ve Facebook’tan farklı bir şey yapmaya çalışırken, eklediği tüm özellikler önemli eklemeler. Ses odaları diyince hala akla Clubhouse’un gelmesi şaşırtıcı değil. Zira her platform kendine has bir özellik ile fark yaratıyor. Bu nedenle platformların birbirlerini taklit eden özellikler sunmaları aslında bir işe yaramıyor.

Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

Benzer Haberler