CHP’den İmam Hatip öğrencileri için proje

17 Temmuz 2020 Cuma

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Altındağ ilçesinde Genç İmam Hatipliler Derneği için bir kütüphane yaptıracak.

Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Kılıçdaroğlu’nun, Genç İmam Hatipliler’e bir kütüphane yaptıracağını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu, Genç İmam Hatipliler Derneği üyeleriyle geçen Ramazan ayında video konferans yöntemiyle bir araya gelmişti.

İmam hatiplere seslenen Kılıçdaroğlu “Sizlerin, İslam dünyasında yeni bir çığır açmanız lazım. Yeni bir felsefe, yeni bir anlayış ortaya koymanız lazım. İnsanlar kardeş olmalı, kin ve öfke ile birbirine yaklaşmamalı” demişti.

“RABBİMİZ İSTİYOR…”

Kılıçdaroğlu şöyle devam etmişti: “İmam hatiplerin Cumhuriyet tarihinde de günümüzde de büyük bir yeri vardır. Genç imam hatiplisiniz. İyilikte yarışın diyor Rabbimiz. Dini değerler önemlidir. Emperyal güçlerin bizim üzerimize hesaplarını oturup anlatmanız lazım. Kuran demiyor mu ‘Aklınızı kullanmıyor musunuz?’ diye. Aklımızı kullanmayacak noktaya geldik. Bunları keşfetmemizi kim istiyor? Rabbimiz istiyor. Çünkü bizlere akıl verdi.”

Benzer Haberler