Canlı yayını terk eden Muharrem İnce’de ‘şov’ yanıtı

4 Haziran 2020 Perşembe

Katıldığı bir televizyon programında sözlerinin kesilerek Erdoğan’a canlı bağlantı yapılmasına tepki olarak stüdyoyu terk eden CHP’li Muharrem İnce, “Şov değil” dedi. İnce, “Ben kendinizi ezdirmeyin diyorum. Özel bir durum olmadığı sürece beni orada bekletip bir başka partinin siyasi genel başkanına bağlanırsan ben orayı terk ederim” ifadelerini kullandı.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP’li Muharrem İnce, Haber Global TV’yi terk etmesine ilişkin konuştu. Sözlerinin kesilerek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fetih programına bağlanılmasına tepki olarak canlı yayını terk eden İnce, “Eğer bu kendi iradeleri ile yapılmışsa rezalet, yok eğer Saray’ın baskısı ile yapılmışsa rezaletin karesi” dedi.

‘Sarayın Sözcüsü medyaya Muharrem İnce üzerinden parmak sallıyor’

‘HERKESE YAPIYORLARMIŞ BANA YAPAMAZLAR’

İnce, canlı yayını terk etmesine ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Beni çağırıyorsanız bana, kişiliğime, bana oy veren 16 milyona, mesleğinize saygı göstereceksiniz. Ben yayına gittim yayına beş dk kala dediler ki Erdoğan’a bağlanmamız lazım dediler. Nasıl olacak diye sordum bana önce cumhurbaşkanı okçular vakfında konuşacak onu vermeyeceğiz ama Ayasofya konuşması var orada mutlaka bir giriş yapmamız lazım dediler. Peki dedim ama şöyle yapın apar topar sözümü kesmeyin, ara veriyormuş gibi yapın ben de o ara mola olmuş olsun ben de gidip geleyim. Bakın eleştiririm, tepkimi gösteririm dedim.”

“Bir süre sonra meğer ekranda ortada Erdoğan’ın resmini koymuşlar. Ekranda benim sesim var. Görüntü Erdoğan’ın. Ayıp. Böyle devam ediyor. Sonra tekrar kestiler, Erdoğan’a bağlanınca bekledim. Bekledim tepkimi göstermek için bekledim. Şov mu şov değil kardeşim. Herkese yapıyorlarmış, bana yapamazlar kardeşim.”

“Ben kendinizi ezdirmeyin diyorum. Özel bir durum olmadığı sürece beni orada bekletip bir başka partinin siyasi genel başkanına bağlanırsan ben orayı terk ederim. Bu yüzden bu medya düzeni iş yapmıyor. Reyting almıyor.”

“THY’ye biniyorsun, tek bir muhalif gazete yok. Canlı yayında kim konuşursa konuşsun Erdoğan’ın açıklaması varsa kesiyorlar. Ve bunu takip ediyorlar, vermeyen kanalları cezalandırıyorlar.”

‘Misafir davet edip karşı komşuya gidemezsin’