Muharrem İnce canlı yayını terk etti: Ben gururumla oynatmam

Yayın tarihi: 29 Mayıs 2020 Cuma 10:31 pm - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 Cumartesi 1:57 pm

Muharrem İnce, Haber Global’de katıldığı programda sözü kesilip Erdoğan’ın konuşmasının verilmesi üzerine canlı yayını terk etti.

Muharrem İnce, sözü kesilip yayına Erdoğan’ın konuşması verilince “Onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyle oynatmam” diyerek yayını terk etti.

Trump: Dünya Sağlık Örgütü’yle ilişkimizi sonlandırıyoruz

İnce, “Okçular Vakfı’ndaki konuşmasını vermeyeceğiz dediniz. Verdiniz. Ben konuşuyorum burda, 35 televizyon onu veriyor zaten. Daha sonra acilen beni kesip ona bağlıyorsunuz. Ben bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak, 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 sene önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla oynatmam. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu haketmiyor. Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. ” açıklamasını yaptıktan sonra stüdyodan ayrıldı.

İnce’nin stüdyoyu terk etmesinin ardından program reklam arası verdi.

‘TEPKİM GAZETECİLERE DEĞİL’

Programın ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İnce, tepkisinin programdaki gazetecilere yönelik olmadığının altını çizerek şunları kaydetti:

”Haber Global yayınında gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir.”