Bulu ‘Rektör’ yazısını kaldırdı! Bir gecede kurulan fakülte için ilan yayımlandı

16 Temmuz 2021 Cuma

Bulu ‘Rektör’ yazısını kaldırdı! Bir gecede kurulan fakülte için ilan yayımlandı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle bir gecede açılan Hukuk Fakültesi’ne öğretim üyesi ve araştırma görevlisi ilanı yayımladı. Bulu ise Twitter hesabından ‘Rektör, Boğaziçi Üniversitesi’ yazısını da kaldırdı.

Yayımlanan ilanda şu ifadeler kullanıldı:

“Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nde açık bulunan Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyeleri alınacaktır.

Melih Bulu, Twitter’dan ‘Rektör, Boğaziçi Üniversitesi’ yazısını kaldırdı

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.”

 

‘REKTÖR’Ü KALDIRDI

Bir imza ile rektörülüğe getirilen Melih Bulu “Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak” ifadelerini kullanmış ve asla istifa etmeyeceğini açıklamıştı. Bulu, rektörlüğünün 193’üncü gününde Erdoğan’ın imzası ile görevden alındı.

Bulu, Twitter hesabından ‘Rektör, Boğaziçi Üniversitesi’ yazısını da kaldırdı. Melih Bulu, Twitter hesabına ‘Rektör, Boğaziçi Üniversitesi’ yazdıktan sonra, Bulu’nun atanarak gelmesini protesto edenler de hesaplarına ‘Rektör, Boğaziçi Üniversitesi’ yazısı eklemişti.

Benzer Haberler