Boris Johnson: Kebap benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek

6 Mart 2021 Cumartesi

Boris Johnson: Kebap benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede artan obezite ile koronavirüs arasındaki ölümcül ilişkiye dikkat çekti. Johnson kendisinin de diyet yaptığını belirterek, “Kebap benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek” dedi.

Johnson konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Pandeminin, ülkemizin muzdarip olduğu obezite hastalığı tarafından daha da kötüleştirildiği gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. Bununla ilgili benim de kişisel deneyimlerim bulunuyor. Obezite ile başa çıkmanın en iyi yolu insanları bu konuda kötü hissettirmek değil, onlara kilo verince daha iyi, daha neşeli ve daha dinamik hissedeceklerini söylemektir.”

“SAĞLIKLI BİR BESLENME ALIŞKANLIĞI EDİNDİM”

Diğer taraftan geçen yılın Mart Ayında Covid-19 yakalanan ardından yoğun bakımda tedavi veren Johnson fazla kiloları nedeniyle hastalıkla mücadele etmekte güçlük çektiğini ve ardından kilo verdiğini ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edindiğini söyledi.

“EN SEVDİĞİM SAĞLIKLI YİYECEK”

Hangi yiyecekleri tükettiğini sorulduğunda ise Johnson, “Benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap. Çok sağlıklı öyle değil mi?” yanıtını verdi. Bakan Sunak ise, “Izgara olarak hazırlandığında sağlıklı” dedi.

Benzer Haberler