Bir polis ve iki asker şehit oldu

22 Nisan 2022 Cuma

Bir polis ve iki asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Furkan Gök ve Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in şehit olduğunu duyurdu. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ise Fırat Kalkanı bölgesinde bir polisin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), çatışmada Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in şehit olduğunu açıkladı. Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Furkan Gök’ün de hastaneye kaldırıldığı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu duyuruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamalar şöyle:

“Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 22 Nisan 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Furkan Gök yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

“Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 22 Nisan 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, kahraman silah arkadaşımız Piyade Teğmen Bekir Can Kerek şehit olmuştur.”

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

BİR POLİS DE ŞEHİT OLDU

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde de bir polis memuru şehit oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, ”Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde yer alan Mare Soran’da, PKK/PYD’nin kontrolündeki bölgeden, kontrol noktasına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda, Özel Harekat Polisimiz Aytaç Altunörs şehit olmuştur” denildi.

 

Pençe Kilit Operasyonu’nda bir asker şehit oldu!

Benzer Haberler