‘Bir Nefes Daha’ya ödül

13 Nisan 2021 Salı

‘Bir Nefes Daha’ya ödül

Nisan Dağ’ın filmi “Bir Nefes Daha” Amerika’dan ödüle layık görüldü. Film, Santa Barbara Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Uluslararası Film’ ödülünü kazandı.

Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi “Bir Nefes Daha” Amerika’nın önemli festivallerinden Santa Barbara Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Uluslararası Film’ ödülünü aldı. Başrollerini Oktay Çubuk ve Hayal Köseoğlu’nun paylaştığı “Bir Nefes Daha”nın oyuncu kadrosunda ayrıca Eren Çiğdem, Ushan Çakır, Müfit Kayacan, Ayris Alptekin, Görkem Kasal ve Kürşat Alnıaçık yer alıyor. Film, İstanbul’un mahallesi Karaçınar’da yaşayan genç rapçi Fehmi’nin müzik hayallerine giden yolda, onu iniş çıkışlı bir yola sokan bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatıyor.

“Bir Nefes Daha”nın yapımcılığını Müge Özen, Jessica Caldwell, Yağmur Ünal, Jim Wareck ve Kanat Doğramacı üstleniyor. Filmin Alman ortak yapımcısı ise Dorothe Beinemeier. Rap parçalarının altyapılarına Da Poet’in imza attığı “Bir Nefes Daha”da, hikâye anlatımının da bir parçası olan rap sözleri ise Hayki ve Ohash tarafından yazıldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Benzer Haberler