Binali Yıldırım’dan ‘makam aracı’ sorusuna ilginç cevap

20 Haziran 2019 Perşembe

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, başbakanlık tarafından kendisine tahsis edilen makam aracını kullandığı ve seçim çalışmalarında kamu kaynaklarını kullandığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, başbakanlık tarafından kendisine tahsis edilen makam aracını kullandığı ve seçim çalışmalarında kamu kaynaklarını kullandığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Yandaş medya Küçükkaya’nın gizli kamera görüntüleriyle Erdoğan’ın vaatlerini ‘sabote’ etti

“Esefle izliyorum. Hakikati olmayan şeylerle uğraşıyorlar” diyen Yıldırım, başbakanlık, Meclis başkanlığı yapan herkesin şahsına gece gündüz, 24 saat hiçbir kısıtlamaya mahal vermeden araç verildiğini ifade ederek, “Bütün bu düzenlemeler benim dışımda yapılan düzenlemeler. Ben istesem de bunları reddedemem” dedi.

Yıldırım konuşmasının devamında “Ben 15 Temmuz darbesini yaşamış bir başbakanım. Bu konuların gündeme getirilmesini kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

Ben bunu esefle izliyorum. Benim hakkımda başka bir şey bulamayanlar şöyle böyle yaptı gibi hakikati olmayan şeylerle uğraşıyorlar. Ben 17 yıldır bu ülkeye hizmet ediyorum. Milyarlarca lira yönettim, her kuruşun hesabını verdim. Bundan sonra da vermeye hazırım. Olayları çarpıtmaya gerek yok. Bu ülkede başbakanlık yapan, Meclis başkanlığı yapan herkesin şahsına gece gündüz, 24 saat hiçbir kısıtlamaya mahal vermeden araç verilir. Kaldı ki ben bunları en asgari düzeye indirmiş durumdayım. Bu konuda haksız bir saldırıyla karşı karşıya olduğun için doğru dürüst koruma bile taşımıyorum. Bütün bu düzenlemeler benim dışımda yapılan düzenlemeler. Ben istesem de bunları reddedemem. Çünkü ben 15 Temmuz darbesini yaşamış bir başbakanım. Bu konuların gündeme getirilmesini kınıyorum.

Benzer Haberler