Bekleyiş sona erdi Rosier Beşiktaş’ta!

30 Temmuz 2021 Cuma

Bekleyiş sona erdi Rosier Beşiktaş’ta!

Beşiktaş’ın anlaşmaya vardığı Valentin Rosier, İstanbul’a geldi. Valentin Rosier, gelecek sezonda da siyah-beyazlı takımda kiralık olarak forma giyecek. 24 yaşındaki sağ bek, sağlık kontrollerinin ardından Beşiktaş ile resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Son şampiyon Beşiktaş’ın değişmezlerinden biri olan Valentin Rosier, sezonun sona ermesiyle birlikte kulübü Sporting’e dönmüştü. Adı Galatasaray ile de anılan Rosier tercihini Beşiktaş’tan yana kullandı ve kendisini siyah beyazlılara bağlayacak 4 yıllık sözleşmeyi imzalamak için İstanbul’a geldi.

SEZON SONU SATIN ALMA OPSİYONU DEVREYE GİRECEK
24 yaşındaki Fransız futbolcu Portekiz’den gelerek transferinde beklenen süreci tamamladı. Kartal, İstanbul’a gelen sağ bek için 300 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek, sezon sonunda ise 4.5 milyon Euro’luk satın alma maddesi otomatik olarak devreye girecek. Rosier Beşiktaş’tan yıllık 1 milyon 350 bin Euro kazanacak.

Fransız oyuncuyu havaalanında karşılayan Beşiktaş taraftarları, ”Başkan bize Alex’i getir” tezahüratları yaparak Alex Teixeira transferi için Başkan Ahmet Nur Çebi’ye çağrı yaptı. Geçen sezon Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Valentin Rosier; 37 maçta 3 gol, 7 asistlik performans sergiledi.

24 yaşındaki sağ bek, Beşiktaş’ın kazandığı lig ve kupa şampiyonluklarında önemli pay sahibiydi.

Benzer Haberler