Barış Atay: Ne zaman bir şey söylesem ‘Ya sen Arka Sıradakiler’de oynamış adamsın’ diyorlar

28 Kasım 2020 Cumartesi

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, “10 yıldır Twitter’dayım, ne zaman bir şey söylesem ‘Ya sen Arka Sıradakiler’de oynamış adamsın’ diyorlar.” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Armağan Çağlayan’ın 169Sekiz isimli YouTube kanalındaki Gör Beni adlı programına konuk oldu.

Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan Atay, siyasete nasıl başladığını, milletvekili olmasının ardından yaşadıklarını ve Meclis’teki deneyimlerini anlattı. Siyasetle erken yaşlarda tanıştığını belirten Atay, televizyonda oyunculuk yaparken de politik bir oyuncu olduğunu söyledi.

“ASİL OLAN HALK VEKİL OLAN SİZSİNİZ”

“Meclis binasına sivil kıyafetle gider sadece kurul için takım elbise giyerim” diyen Atay, milletvekili olduğu için karakterini değiştirmediğini söylerken, “Asil olan halk vekil olan sizsiniz. Dünyada herhalde vekaletin bu kadar önemsendiği, bu kadar baş üstünde taşındığı, inanılmaz anlamlar yüklendiği başka bir ülke yoktur” dedi.

“NE ZAMAN BİR ŞEY SÖYLESEM…”

Bir dönem Arka Sıradakiler adlı lise dizisinde rol alan Atay, sosyal medyada sürekli bu dizinin hatırlatıldığını da anlattı. Barış Atay, şu ifadeleri kullandı:

“10 yıldır Twitter’dayım, ne zaman bir şey söylesem ‘Ya sen Arka Sıradakiler’de oynamış adamsın’. Bu da bir kimlikleştirme meselesi. Arka Sıradakiler’de oynamış birinin gerçekten bir fikri olabileceğine inanmıyor”

Benzer Haberler